5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi bildiri çağrısı yayınlandı

20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi için bildiri çağrısı yayınlandı. Sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten, sivil toplumda aktif olan, konuyla ilgili akademik araştırmalar yürüten, çalışmalarının bilinirliğini artırmak isteyen, deneyim paylaşmak isteyenlerin başvurularına açık Kongre Ankara’da gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiyi yayınlanan duyuru metninde bulabilirsiniz:

“Sosyal sorumluluk, en kısa anlatımla kişi, kurum ve kuruluşların topluma fayda sağlamalarıdır. Bireyler ve kurumlar, sosyal sorumluluk bilinciyle bilgi, beceri, deneyim ve kaynaklarını kullanarak daha adil ve daha sürdürülebilir bir yaşam inşa etmeye çalışırlar.

Her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk çalışmaları alanında da her yıl ufkumuzu açan, inovasyon odaklı yeni fikirler, projeler ve akademik çalışmalar ortaya çıkıyor.

Hayata geçirilen bu değerli projelerin paylaşılması ve mesajlarının daha fazla kişiye ulaşması büyük önem arz ediyor. Projelerin sosyal fayda hedeflerine ulaşabilmeleri için ise toplumda sosyal sorumluluk bilincinin artırılması, kişi ve kurumların teşvik edilmesi, yeni işbirliklerinin sağlanması gerekiyor.

Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği, beş yıldır bu ihtiyaca cevap verebilmek adına farklı boyutlarda çalışan sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirerek daha kaliteli ve nitelikli projelerin hayata geçirilmesini sağlıyor. Türkiye’nin dört bir köşesinde sosyal sorumluluk alanında çalışan kişi, kurum ve kuruluşlar her yıl Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi sayesinde buluşarak bilgilerini tazeliyorlar ve projelerinin mevcut durumlarını gözden geçirme şansı elde ediyorlar.

Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan SSPKONGRE, proje yöneticilerini, araştırmacıları, sivil toplum çalışanlarını, sosyal girişimcileri ve gönüllüleri bir araya getirecek. Sosyal içerme, mülteciler, imkânı kısıtlı bireyler, kodlama, engellilik, yaygın eğitim, sağlık ve sanat konularını işleyen, uygulanmış ya da uygulanmakta olan proje, araştırma ve çalışmalara ev sahipliği yapacak.

Sizler de 20 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne katılarak farklı boyutlardaki projelerden ilham alabilir, bilgi, birikim ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Projelerinizi sözlü ve/veya poster olarak sunabilir, fuaye alanında stant açarak kurumlarınızı tanıtabilirsiniz.

Bizler, SSPKONGRE ailesi olarak daha iyi bir dünya yaratmak için sosyal etkisi yüksek, kaliteli ve sürdürülebilir projelere zemin hazırlamaktan ve onların değerli yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu verimli ortamı bir fırsata çevirmeniz için sizleri de aramıza katılmaya davet ediyoruz.

Kongre hakkında detaylı bilgiye sspkongre.com üzerinden ulaşabilir, sorularınız için bilgi@sspkongre.com adresimizden 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BAŞVURU TAKVİMİ

3 Ocak – 1 Şubat 2019 : Sözlü Sunum Proje Başvuru Süreci

Sözlü Sunum proje başvurularınızı 1 Şubat 2019, saat 17:00’a kadar sspkongre.com ana sayfada yer alan ‘BAŞVURU’ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan form üzerinden tamamlayabilirsiniz.

2 Şubat – 15 Şubat 2019 : Sözlü Sunum Projeleri Değerlendirme Süreci

Danışma kurulu tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından Kongreye katılmaya hak kazanan projeler 15 Şubat 2019 tarihinde açıklanacaktır. (Bu süreçte ihtiyaç duyulması halinde proje sahiplerinden ek bilgi talep edilebilir.)

Kongreye katılmaya hak kazanan Sözlü Sunum proje sahiplerinin, projelerin tam metinlerini 25 Şubat 2019, saat 17:00’a kadar göndermeleri gerekmektedir.

01-21 Mart 2019 : Poster Sunum Proje Başvuruları

22-31 Mart 2019 : Sivil Toplum Örgütleri Fuayesi’nde Stant Kurmak İsteyen Kuruluş Başvuruları

Poster Sunum projeler ile fuaye alanında yer alacak olan Sivil Toplum Örgütlerine ait çalışmalar 11 Nisan 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacaktır. Bu süreçte başvuru sahiplerinin kendilerinden istenen ek bilgi, belge ve dokümanları eksiksiz bir şekilde Kongre yönetimine göndermeleri gerekmektedir.

Kongreye katılacak olan sözlü/poster proje sunumları, fuaye alanında yer alacak olan Sivil Toplum Örgütleri, Kongre partnerleri ve tüm destekçiler, her yıl sosyal sorumluluk ve projeler literatürüne önemli katkılar sağlayan “Kongre Bildiriler Kitapçığı”nda yer alma şansını elde edeceklerdir.

Kongre Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi

Adres: Ankara (Kongre Salonu hakkında çalışmalarımız devam etmekte)

SSPKONGRE sistemi ve önceki kongrelerde sunulan projeler hakkında detaylı bilgi almak için sspkongre.com/sistem sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.”

Skip to content