1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 2st INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON...

2st INTERNATIONAL SYMPOSIUM ON MEN AND MASCULINITIES: Transnationality

2013’te kurulan Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi, feminizm, LGBTQI ve toplumsal cinsiyet çalışmaları ve aktivizmlerinin açtığı eleştirel ve ataerkillik karşıtı yollardan ve onlara temasla ilerleyerek, erkekliklerin eleştirisini yapan herkesi bir araya getirmeyi amaçlayan bir grup olarak çalışmalarını yürütüyor. İnisiyatifin destek kapsamında organize ettiği çalıştayın metodu toplumsal pratikleri üreten yaygın dilsel ve kültürel öğeleri öne çıkarmak ve bunun travma ve şiddetle ilişkisinin ne olabileceğini analiz etmek oldu. Bu düşünme ve tartışma faaliyeti sonrasında toplumsal farkındalık yaratma adına çözüm önerileri konuşuldu ve ilk etapta tanıtıcı ve bilgilendirici bir broşür hazırlandı. Bunun yanında  akademik ve entelektüel açıdan literatüre katkı sunması beklenen erkeklik üzerinde eleştirel yaklaşımları kapsayacak bir  e-dergi  ve dergi faaliyetinin devamlılığını sağlayacak web sitesi altyapı çalışmaları desteklendi.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content