1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 3. Homofobi ve Transfobi...

3. Homofobi ve Transfobi Karşıtı Akdeniz Sempozyumu

Proje kapsamında geçtiğimiz yıl 2. düzenlediğimiz Homofobi ve Transfobi Karşıtı Akdeniz Sempozyumunun 3. sünü hayata geçirebileceğiz. Akdeniz Belediyesinin fiziki imkanlarını kullanabileceğimiz bu sempozyumda yerel yönetimler,baro,tabipler odası,yerel sivil toplum ötgütleri,yerel medya,kadın örgütleri,Mersin Üniversitesi öğrencilerine yönelik seminerler organize edeceğiz. Bütün bu seminerlere ilgili alanda çalışan uzman ve eğitmenlerin katılımı ile organize edilecek.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz sempozyum ve LGBTİ Hakları atölyeleri sonrasında bu dönem için de benzer talepler derneğimize iletilmiştir. Tabipler odası, baro, kadın dernekleri, Mersin Üniversitesi ve yerel paydaşlardan gelen talepler doğrultusunda sempozyumu hayata geçirebilmenin önemi ; yerelde LGBTİ harketini ve siviltoplum içinde LGBTİ hakları konusunda farkındalığın geliştirilmesini ön plana çıkarmaktadır.

Mersin 7 Renk Derneğinin faaliyetlerinin sürdürebilirliği ve desteklenmesi değil aynı zamanda Mersin yerelinde sivil toplum içinde LGBTİ hakları konusunda farkındalığın geliştirilmesi hedeflenmektedir

Ayrımcılık ; insanların yaşam, çalışma, barınma, sağlık, adalete erişim ve eğitim haklarını engellemektedir .Ülkemizde ayrımcılık ve akabinde kaçınılmaz olarak maruz kaldığımız nefret suçları ile mücadelede desek görmek konusunda ihtiyaçlarımız bulunmaktadır.Artan muhafazakarlaşma ve kamu tarafından teşfiklenen nefret söylemi ve nefret suçlarına karşı yerelden LGBTİ hakları ve İnsan Hakları konusunda farkındalık çalışmalarının yürütülmesi önemi gün geçtikçe daha da artmıştır.

Bu Proje ile Mersin 7 Renk Derneği homofobi ve transfobiye karşı mücadele ederken yerel paydaşlarının güçlendirilmesi de sağlanacaktır.

Skip to content