1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 5. Eleştirel Hayvan Çalışmaları...

5. Eleştirel Hayvan Çalışmaları Konferansı Ekim ayında düzenlenecek

5. Avrupa Eleştirel Hayvan Çalışmaları Konferansı, 26-28 Ekim 2017 tarihleri arasında, İsveç’in Lund kentinde düzenlenecek. Lund Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek konferans için alana katkıda bulunabilecek akademisyen, bağımsız araştırmacı, öğrenci ve aktivistler, 500 kelimelik makale özeti ve kısa biyografileri ile 28 Nisan 2017’ye kadar başvurulabilir. Makale konuları olarak ‘insan olmayan hayvan ve medya’, ‘insan olmayan hayvan ve sosyal teori’, ‘insan olmayan hayvan ve eleştirel teori’, ‘sosyal adalet ve insan olmayan hayvan’, ‘insan olmayan hayvan ve sosyal sınıf’, ‘hayvan özgürleşmesi ve anarşizm’, ‘insan olmayan hayvan ve feminizm’ gibi temalar belirlenmiş durumda. Konferansta sunulmak üzere seçilen makaleler 22 Mayıs tarihinde açıklanacak.

Konferans ile ilgili ayrıntılı bilgi ve makale özeti yollamak için animalsconferencelund@gmail.com adresine email atılabilir.

Konferans programı belli olduktan sonra burada yayınlacak.

Konferansa dair daha detaylı bilgiye https://animalsconferencelund.wordpress.com/call-for-papers/ adresinden ulaşılabilir.

Lund’da gerçekleştirilecek bu konferansa katılmak için Sivil Düşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteğine başvurulabilir. 22 Mayıs 2017’den sonra, konferansa makaleleri kabul edilenler;

Uluslararası Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ile;
  • Uluslararası ve ulusal seyahat [simple_tooltip content=’Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Krallık, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çekya, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fas, Filistin Bölgesel Otoritesi, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, Kıbrıs, Kosova, Letonya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Mısır, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suriye, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan ‘] (Uluslararası seyahate uygun ülkeler listesi) [/simple_tooltip] 
  • Vize
  • Pasaport
  • Konaklama
  • Belge tercüme (Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)
  • Ardıl ve diğer tercüme (Yurt dışı seyahatlerde gerekli olursa, çevirmenin yalnızca seyahat ve konaklama giderleri uygundur. Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)

masraflarınızı uluslararası hareketliliğiniz kapsamında talep edebilirsiniz.

Destek talebinde bulunan kişilerin başvuruları ilk aşamada bağımsız uzmanlar tarafından uygunluk kontrolünden geçirildikten sonra, ikinci aşamada #SivilDüşün Teknik Destek Ekibi tarafından bütçe ve diğer detaylar için uygunluk kontrolünden geçirilmektedir.

Destek talebinde bulunmadan önce Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ayrıntılarına ve uygunluk kriterlerine göz atmak tıklayınız.

Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği’ne başvurmak için buraya tıklayarak MIS sistemine kayıt olunuz.

 

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content