1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘7. Hangi İnsan Hakları?’...

‘7. Hangi İnsan Hakları?’ Film Festivali

Bir grup bağımsız belgeselcinin inisiyatifiyle Avrasya Sanat Kolektifi (ASK) çatısı altında gerçekleştirilen bir etkinlik olan Documentarist’in düzenlediği Hangi İnsan Hakları? Film Festivali 5-9 Aralık 2015‘te 7. yılını kutluyor. Ana temasını mültecilere ayıran festival, bu sene İstanbul’un ardından Diyarbakır, Ankara ve Çanakkale’ye de uğrayacak.

Son siyasi gelişmelerin de ışığında yaygın ve yakıcı bir olgu haline gelen ‘mülteci’ konusu festivalin teması olarak belirlenirken festival programında Direniş Öyküleri, Kadın Hakları, İklim İçin, Yüzleşme, Hayvan Hakları gibi başlıklar altında 40’tan fazla belgesel sunuluyor. 7.Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’nin gösterim ve etkinlikleri, 5-9 Aralık tarihleri arasında SALT Beyoğlu, SALT Galata ve Aynalıgeçit Etkinlik Mekanı’nda ücretsiz olarak izlenebilir.

7. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’nin açılışı 4 Aralık’ta TheMekan sahnesinde Enzo Ikah Egecan Türkoğlu konseriyle yapılıyor. Tarih: 4 Aralık 2015, Cuma Program: 20:00 Açılış konuşması ve kısa film gösterimi 20:30 Enzo Ikah konseri 22:30 Egecan Türkoğlu Bütün etkinliklerin ücretsiz olduğu festivalin katalog ve programını web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Skip to content