1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 8. Ulusal Sosyal Hizmet...

8. Ulusal Sosyal Hizmet Kongresi

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tarafından beş yılda bir gerçekleştirilen Sosyal Hizmet Konferanslarının ilki 1959 yılında yapılmış olup, Ulusal Sosyal Hizmetler Konferansı’nın sekizincisinin 2016 yılında yine Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi tarafından, “Türkiye’de Sosyal Politikanın Dönüşümü: Yerelleşme ve Sosyal Hizmetler” ana teması ile Kongre biçiminde düzenlenecek.

8. Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi’nde, “Türkiye’de sosyal politika, sosyal politikanın dönüşümü, bu açıdan yerelleşmenin yeri ve önemi, yerelleşme sürecinde sosyal hizmetlerin sunumunun nasıl olacağı temasını dünyada ve ülkemizdeki uygulamaları ışığında bilimsel ve profesyonel boyutları ile tartışılması amaçlanıyor. Bu alanda yer alan tüm uygulayıcıların, akademisyenlerin ve konuya duyarlılık gösterenlerin bilgi ve deneyimlerinin paylaşılması ve tartışılması, çözümler üzerinde çalışabilme açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca, Kongre’nin, katılan öğrencilere mesleki kimlik kazanma yönünde yarar sağlayacağı da düşünülüyor. Kongre’nin bilimsel programında, konferans, panel, atölye çalışmaları, sözel ve poster bildiri sunumları yer alacak.

15-16 Nisan 2016 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan 8. Ulusal Sosyal Hizmet Kongresi ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content