1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 9. Cenevre İnsan Hakları...

9. Cenevre İnsan Hakları ve Demokrasi Zirvesi 21 Şubat’ta

2009’dan beri her yıl Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi yıllık toplantıları öncesinde toplanan Cenevre İnsan Hakları ve Demokrasi Zirvesi, 2017 yılında da düzenleniyor. 21 Şubat tarihinde yüzlerce insan hakları mağduru/ aktivisti, gazeteciler, öğrenci liderleri vb. grupların katılımıyla gerçekleşecek zirvede, yılın “acil eylem” gerektiren insan hakları ihlalleri tartışılacak ve tartışılan konularla ilgili küresel anlamda farkındalık çalışması yürütülecek.

Tibetli aktivist Nyima Lhamo, gazeteci Can Dündar, Rusya’da süikaste kurban giden muhalif lider Boris Nemtsov’un kızı Zhanna Nemtsova, Emmy ödüllü belgesel yönetmeni James Jones ve daha birçok aktivistin konuşmacı olarak yer alacağı toplantıya katılmak için aşağıdaki butona tıklayınız:[vc_btn title=”Cenevre Zirvesi Başvurusı” style=”flat” shape=”square” color=”primary” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.genevasummit.org%2Fregistration%2F||target:%20_blank”]Cenevre İnsan Hakları ve Demokrasi Zirvesi’yle ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

Uluslararası alandaki hak temelli toplantılara katılımınız ve ağ oluşturma/ savunuculuk çalışmalarınız #SivilDüşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği kapsamında desteklenmektedir.

Uluslararası Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ile;

  • Uluslararası ve ulusal seyahat [simple_tooltip content=’Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Krallık, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çekya, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fas, Filistin Bölgesel Otoritesi, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, Kıbrıs, Kosova, Letonya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Mısır, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suriye, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan ‘] (Uluslararası seyahate uygun ülkeler listesi) [/simple_tooltip]
  • Vize
  • Pasaport
  • Konaklama
  • Belge tercüme (Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)
  • Ardıl ve diğer tercüme (Yurt dışı seyahatlerde gerekli olursa, çevirmenin yalnızca seyahat ve konaklama giderleri uygundur. Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)

masraflarınızı uluslararası hareketliliğiniz kapsamında talep edebilirsiniz.

Destek talebinde bulunan kişilerin başvuruları ilk aşamada bağımsız uzmanlar tarafından uygunluk kontrolünden geçirildikten sonra, ikinci aşamada #SivilDüşün Teknik Destek Ekibi tarafından bütçe ve diğer detaylar için uygunluk kontrolünden geçirilmektedir.

Destek talebinde bulunmadan önce Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ayrıntılarına ve uygunluk kriterlerine göz atmak tıklayınız.

Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği’ne başvurmak için buraya tıklayarak MIS sistemine kayıt olunuz.

Deprem ertesi toparlanma sürecinde hakları koruyup gözetmeye yönelik gayret özel desteği 30 Mart'ta açılıyor. Bilgi almak ve hazırlanmak için tıkla.

 

Skip to content