1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AB Kırsal Kalkınma Programı...

AB Kırsal Kalkınma Programı bağımsız uzmanlar arıyor

AB Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) kapsamında yürütülecek olan projelerde kısa dönemli bağımsız uzman istihdam edilecektir.

AB adaylık sürecinde kırsal kalkınmanın yerelde yaşayan kırsal topluluklar aracılığıyla gerçekleştirilmesi ve bu toplulukların harekete geçirilmesi hedeflenmektedir. AB’de LEADER yaklaşımı olarak bilinen bu yöntem yerel düzeyde hem kalkınma planlarının hazırlanmasını hem de planların uygulanmasını desteklemektedir.

Bu kapsamda, LEADER yaklaşımı konusunda eğitmek ve ihtiyaç duyuldukça kısa dönemli çalıştırılmak üzere Yerel Kalkınma Uzman Adayları belirlenecektir. Seçilen adaylar AB Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklenen özel-kamu-sivil toplum ortaklı Yerel Kalkınma Grupları’nın kurulması ve Yerel Kalkınma Planları’nın oluşturulması konusunda AB uzmanlarınca eğitileceklerdir. Eğitim sonrasında AB Kırsal Kalkınma Programı kapsamında yürütülecek olan projelerde kısa dönemli bağımsız uzman olarak çalıştırılacaktır.

Toplam 30 (otuz) Yerel Kalkınma Uzmanı belirlenmesi planlanmakta olup başvuruların değerlendirilmesi bağımsız uzmanlar tarafından yapılacaktır.

İlan edilen bu pozisyon AB Finansmanlı faaliyetlerin yerine getirilmesi için sözleşme imzalanacak danışmanlık kuruluşlar tarafından geçici (proje bazlı) uzman istihdam edilmesi niteliğinde olup kamu personel alımı ile bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Program ile LEADER yaklaşımının uygulanacağı iller: Amasya, Ankara, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van.

İlanla ilgili detaylara bu adresten ulaşabilirsiniz.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content