1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AB insan hakları kısa...

AB insan hakları kısa film yarışması başvuruları devam ediyor

Avrupa Birliği- AB bu sene, İnsan Hakları Kısa Film Yarışması‘nın 6.sını düzenliyor. İnsan hakları konulu kısa filmleriyle yarışmaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 16 Kasım 2016. AB Türkiye Delegasyonu’nun yarışmaya ilişkin duyurusu aşağıdaki gibidir:

“Sesinizi Duyurun”

“2016 AB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI”

“Türkiye AB Delegasyonu tarafından düzenlenen 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması çerçevesinde, amatör ve profesyonel film yapımcılarını insan hakları konulu özgün kısa filmleriyle katılmaya davet ediyor.

2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışmasının amacı, katılımcılara bu konuyu sinematik bir açıdan ele alma fırsatı vererek insan hakları konusunda farkındalık yaratmak, düşünmeye teşvik etmek ve onlara filmlerini sergileyebilecekleri bir platform sağlamaktır.

Finale kalan filmler, Aralık 2016’da düzenlenecek olan 6. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film günleri çerçevesinde gösterilecektir.

Yarışmanın galibine ödül olarak bir HD kamera ve lens, ikinciye ise bir HD kamera verilecektir. Yarışmanın üçüncüsü de dahil herkes ödül olarak Oberhausen Kısa Film Festivaline akredite katılım hakkı kazanacaktır.

Yarışmaya katılmak için son tarih 16 Kasım 2016, Çarşamba saat 18:00’dır.

Ön eleme sonrasında finalist olarak 10 film seçilecek ve bunların arasından yarışma esas jürisi kararıyla kazanan üç film belirlenecektir.

Sonuçlar, 10 Aralık 2016, Cumartesi günü Ankara’da yapılacak Ödül Töreni’nde açıklanacaktır.

Nasıl başvuru yapılacağıyla ilgili tüm ayrıntılar başvuru paketinin içinde mevcut olup BURADAN indirilebilir.

Başvuru formunu BURADAN indirebilirsiniz.”

Skip to content