1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Açık Çağrı-Bilgilendirme Toplantısı: AB...

Açık Çağrı-Bilgilendirme Toplantısı: AB Hibe Programları Kapsamında Alt-Hibe Uygulamaları ve Online Sistemleri (Prospect ve Pador)

TACSO ve Türkiye’deki Kaynak Kuruluşu STGM, alt-hibe uygulamaları ve AB hibe programlarının teklif çağrılarına başvuru için kullanılan online sistemler hakkında bilgi sağlamayı amaçlayan bir bilgilendirme toplantısı düzenliyor. AB’nin sivil topluma yönelik hibelerine STK’ların erişimini geliştirmeyi hedefleyen bilgilendirme toplantısı, “Avrupa Birliği Dış Faaliyetleri Sözleşme Usulleri Uygulama Rehberi ve Genel Ekleri (PRAG) (PRAG- Practical Guidelines for EU External Action) kapsamında henüz çok yaygın olmasa da STK’lara yönelik önemli bir olanak sunan “alt-hibe” (re-granting) uygulamaları, farklı AB Hibe Programlarının teklif çağrılarına başvuru için kullanılan Prospect ve PADOR online veri tabanları hakkında bilgi sağlamayı amaçlıyor. 15 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenecek toplantının hedef grubu, öncelikle hak temelli örgütler olmak üzere, Türkiye’de çalışan  STK’lar. TACSO ve Türkiye’deki Kaynak Kuruluşu STGM’nin desteği ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen toplantı internet üzerinden TACSO ve STGM web sitelerinde canlı olarak yayınlanacaktır. TACSO Projesinin kaynaklarının sınırlılığı nedeniyle, bilgilendirme toplantısına Ankara dışından STK temsilcilerinin katılımı desteklenmemektedir. Bilgilendirme toplantısı, başvuru kriterleri ile başvuru prosedürüne ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki Açık Çağrı metninden ulaşabilir, başvuru için gerekli bilgileri içeren e-postayıinfo.tr@tacso.org adresine “Bilgilendirme Toplantısı”konu başlığı ile iletebilirsiniz. Başvuru için son tarih 12 Şubat 2016’dır. Sorularınız için TACSO Türkiye Ofisi’ne info.tr@tacso.org e-posta adresi veya 0 312 426 44 51 numaralı telefondan  ulaşabilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content