1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Afet ve acil durum...

Afet ve acil durum çalışmalarında kadın hakları ve sorunları çalıştayı

Çalışma ile afet ve acil durum çalışmalarının toplumsal cinsiyet bakış açısı gözetilerek yapılması, bu sayede yardım çalışmalarında kadın haklarının korunması ve desteklenmesi amaçlandı. Düzenlenen çalıştay kapsamında; yardım çalışmalarında cinsiyete göre farklılaşan ihtiyaçların farkında olunması; yardım çalışmalarının organizasyonunda kadınların katılımının erkekler oranında sağlanması, ihtiyaç analizlerinde kadın sorunlarının ve ihtiyaçlarının görünür olması gibi konuların tartışılması amaçlandı.[vc_btn title=”Mavi Kalem Derneği’ nin röportajı için tıklayınız!” link=”url:http%3A%2F%2Fsivildusun.net%2Fmavi-kalem-afet-acil-durumlarda-kadin-calistayindan-notlar%2F||target:%20_blank”][/vc_column][/vc_row]

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content