1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Aktivist Programı 26 Kasım’da...

Aktivist Programı 26 Kasım’da destek başvurularını yeniden açıyor!

Aktivizmi, tekdüze monoton bir hayatı reddetmek ve yaşama dair kararlarda söz sahibi olmak için çalışmak olarak görüyoruz.

Disk Emekli-Sen

Bizim için aktivizm, geleceğimiz için sorumluluk alıp eyleme geçebilmek, fikirlerimizi özgürleştirebilmektir.

Nextİstanbul

Aktivizmi, kişinin kendisini ve çevresini fark etmesi, sorular sorması ve sorgulaması ve bunların sonunda bir şeyleri değiştirebilmek için yapabileceği bir şeyler olduğunu fark edip eyleme geçmesi ve başkalarıyla bir amaç uğruna bir araya gelmesi olarak düşünebiliriz.

Alper Şen – Artık İşler Kollektifi

Aktivizm bir yaşam tarzı bana göre. Ya aktivistsinizdir ya değilsinizdir. En çok ‘direnmek’ geliyor benim aklıma. Pasif de olabilirsiniz, aktif de. Bazen sadece kendi fikrinizi söylersiniz, bu da bir aktivizmdir.

Deniz Işıker Bedir – Kadim Akademi Derneği

Ekran Alıntıs_aslıSivil toplumun tüm aktörlerini kapsayan, başvuru ve uygulama süreçleri kolaylaştırılmış, esnek ve şeffaf bir yaklaşımla gerçekleştirilen, başvurucu uygunluğu bakımından en geniş sivil toplum destek programı olan Aktivist Programı destek başvurularını 26 Kasım Perşembe günü saat 13:00’de tekrar açıyor!

Sivil Düşün Aktivist Programı, Avrupa Birliği’nin sivil toplum alanını desteklediği hibe programlarından farklı olarak örgütlü olan veya bağımsız çalışmak isteyen; örgütlense bile tercihen veya yapısal sıkıntılardan dolayı tüzel kişilik edinmek istemeyen sivil toplum örgütlerini; daha eşit bir yaşamın önündeki engellere, yaşadığı alanda gördüğü sorunlara veya hak ihlallerine çözüm geliştirmek isteyen aktivistleri hedef alıyor.

Aktivist Programı ile hak temelli çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri, sivil işbirlikleri, ağlar, platformlar, sendikalar, kent konseyleri, kar amacı gütmeyen diğer yapılar ve aktivistlerin, katılımcı demokrasinin, eşitlik ve özgürlük değerlerinin geliştirilmesine katkıda bulunan çalışmalarını destekliyoruz. Dezavantajlı grupların gereksinimlerine cevap vererek eşitliğin ve çoğulculuğun sağlanmasına katkıda bulunuyoruz, verdiğimiz desteklerin sivil toplumun gereksinimlerine doğrudan cevap vermesine önem veriyoruz.

Bugüne kadar Sivil Düşün Aktivist Programı tarafından desteklenmiş olan aktivist çalışmalarının bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Hak temelli yaklaşım ile “katılımcı, kapsayıcı, esnek ve şeffaf” yapı ilkelerini esas aldığımız Aktivist Programı’nın üçüncü dönem destek çağrısı ile ilgili ayrıntıları, başvuru formları ve örnek başvuruları çok yakında web sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan paylaşacağız.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content