1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ankara İşçi Hakları Derneği,...

Ankara İşçi Hakları Derneği, 1. İşçi Buluşması’nı düzenledi

Ankara İşçi Hakları Derneği tarafından #SivilDüşün desteğiyle düzenlenen “1. İşçi Buluşması: Güvencesizlik ve Yoksulluk Kıskacında İşçi Hakları Sempozyumu” 21-22 Ocak tarihlerinde Ankara Neva Palas Otel’de gerçekleştirildi. 2 gün süren sempozyumda işçi haklarına yönelik ihlallerin boyutu, nedenleri ve çözüm önerileri, işçiler, sendika/ sivil toplum örgütü temsilcileri ve akademisyenler tarafından bütün yönleriyle tartışıldı. Yaklaşık 200 kişinin dinleyici olarak katıldığı etkinliğe sendikalar, işçiler, akademisyenler, aktivistler, siyasi partiler ve sivil inisiyatifler yoğun ilgi gösterdi.

DİSK/ Genel- İş Başkanı Remzi Çalışkan’ın açılışını yaptığı sempozyumda Korkut Boratav, Aziz Konukman, Mustafa Durmuş gibi akademisyenler konuşmacı olarak yer aldı. İşçi haklarıyla ilgili hem sendikal örgütlenme süreçlerinde aktif rol alan birey ve kurumların, hem de çalışma hayatından bire bir deneyimlerini aktaran işçi temsilcilerinin söz aldığı etkinlik, ikinci günün sonunda düzenlenen forumla son buldu.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content