1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Avrupa Günü etkinliklerine Sivil...

Avrupa Günü etkinliklerine Sivil Düşün desteğiyle katılabilirsiniz

Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl AB kurumları, 6 Mayıs’ta Brüksel’de, 13 ve 14 Mayıs’ta Lüksemburg’da, 14 Mayıs’ta ise Strazburg’da kapılarını açıyor.

Kurumların işleyişine dair bilgilerin verileceği rehberli bina turlarının yanında oturumları izleme, kurum çalışanlarıyla tanışma imkanı veren bu etkinlikler herkese açık olacak.

Her bir kentte düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgi için >> http://europa.eu/european-union/about-eu/symbols/europe-day_en/

Avrupa Günü etkinliklerine katılmak için #SivilDüşün Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteğine başvurabilirsiniz.

AB kurumlarının örgütlenme yapısı ve işleyişi konularında bilgi almak isteyen, Türkiye’de örgütlenme modelleri ve kurum işleyişleri alanlarında çalışmalar yürüten STÖ ve aktivistler “Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteğine” başvuru yapabilir.

Uluslararası Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği ile;

  • Uluslararası ve ulusal seyahat
  • Vize
  • Pasaport
  • Konaklama
  • Belge tercüme (Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.)
  • Ardıl ve diğer tercüme (Yurt dışı seyahatlerde gerekli olursa, çevirmenin yalnızca seyahat ve konaklama giderleri uygundur. Bu destek kalemi yalnızca sivil toplum örgütleri için uygun gider olacaktır.) masraflarınızı uluslararası hareketliliğiniz kapsamında talep edebilirsiniz.

Destek talebinde bulunan kişilerin başvuruları ilk aşamada bağımsız uzmanlar tarafından uygunluk kontrolünden geçirildikten sonra, ikinci aşamada #SivilDüşün Teknik Destek Ekibi tarafından bütçe ve diğer detaylar için uygunluk kontrolünden geçirilmektedir. Hareketlilik ve Ağ Oluşturma desteği başvurunuzda,  Türkiye’de yürüttüğünüz hak temelli çalışmaları, yapacağınız bu ziyaretlerin Türkiye’de yürüttüğünüz çalışmalara, diğer STÖ’lere/sivil alana nasıl katkı sağlayacağını açıklamanız önerilmektedir. 

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content