1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Avustralya Büyükelçiliği DAP hibe...

Avustralya Büyükelçiliği DAP hibe başvuruları açıldı

Avustralya Büyükelçiliği 2016-17 dönemi Doğrudan Yardım Programı başvurularını açtı. Yeni dönem başvuruları için son tarih 25 Eylül 2016. Yeni DAP döneminde öncelikli hedef grup; Suriyeli mülteciler, kadınlar ve çocuklar olacak. Desteklenecek her proje için minimum 20.000, maksimum 40.000 Avustralya Doları hibe dağıtılacak. Avustralya Büyükelçiliği’nin sayfasında duyurduğu ilanın ayrıntıları aşağıdaki gibi:

“Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’daki Doğrudan Yardım Programını (DAP) yürütmektedir.

Elçiliğin 2016-17 dönemi DAP programı 17 Ağustos tarihinden itibaren açılmıştır. Başvurular 25 Eylül 2016 gece yarısı sona erecektir.

Öncelikli hedef gruplar üzerinde kalıcı etki sağlayan projelere öncelik verilecektir. 2016-17 döneminde Suriyeli mülteciler, kadınlar ve çocuklar öncelikli grupları oluşturmaktadır. Her proje için hibe miktarı en düşük 20,000 en yüksek 40,000 Avustralya Doları’dır.

DAP, bireylere, toplum gruplarına ve yerel ve uluslararası STK’lara, devlet kurumlarına, akademik kuruluşlara veya diğer kar amacı gütmeyen ve toplum düzeyinde kalkınma faaliyetlerinde bulunan ve proje yararlanıcılarının proje tanımlamasına ve uygulamasına dahil olduğu işletmelere açık olan küçük ölçekli esnek hibe programıdır.

Pratik ve somut sonuçlar elde etmeye odaklanan DAP projeleri aşağıdaki alanlarda faaliyet gösterebilir: toplumsal ve/veya kırsal kalkınma, eğitim, cinsiyet eşitliği, engelliler, gençlik, iyi yönetişim ve insan hakları, küçük ölçekli altyapı, ekonomik güçlendirme ve insani yardım.

Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’nın DAP ile ilgili hazırladığı özet bilgiye göz atmak için burayı tıklayın.

DAP Online başvurunuzu başlatmak için lütfen aşağıdaki uygun linki tıklayınız.

Türkiye’den İngilizce yapılacak başvurular için: https://dap.smartygrants.com.au/TURKEYAnkaraOct16-June17English

 
Azerbaycan’dan İngilizce yapılacak başvurular için: https://dap.smartygrants.com.au/AZERBAIJANAnkaraOct16-June17
 
Gürcistan’dan İngilizce yapılacak başvurular için: https://dap.smartygrants.com.au/GEORGIAAnkaraOct16-June17
 

Türkiye’den Türkçe yapılacak başvurular için: https://dap.smartygrants.com.au/TURKEYAnkaraOct16-June17Turkish

Sorular için danışma:

 

telefon: 0312-459 9504

Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Kırklareli, and Edirne illerinde gerçekleştirilecek DAP projeleri için başvuruların Avustralya Çanakkale Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir. Başvuru tarihleri ve formlarla ilgili daha fazla bilgi için lütfen Avustralya’nın Çanakkale Konsolosluğu ile irtibata geçin.

eposta: canakkale.consulate@dfat.gov.au

tel: 0286- 2181720-21 “
Skip to content