1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Azınlık İçinde Azınlık

Azınlık İçinde Azınlık

Antakya ili Tokaçlı Köyü’ne özgü olan Türkiye vatandaşı + Rum Ortodoks ve ayrıca dili Arapça olan bir toplumun kendi kültürüne sahip çıkması ve bunu devam ettirmek amacıyla gerçekleştirilen çalışmada, Antakya’dan göç eden (ailesi Arapça konuşan kendisi hem Arapça- hem Rumca konuşan) Rum cemaatine mensup gençlerin kozmopolit hayata entegrasyon bilincinin gelişmesi için akademisyen ve konunun uzmanları ile buluşmalar gerçekleşmiştir. Bu hedef doğrultusunda, pasifize olmuş gençler yerine, özgüveni gelişmiş gençler yetiştirip kendi kültürünü unutmadan ve yaşatarak sosyal hayatta daha aktif hale getirilmesi amaçlanmıştır.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content