1.Diyarbakır Kısa Film Festivali Düzenlendi

Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafınca düzenlenen festival, 20-23 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi. Festivalin direktörlüğünü üstlenen Dernek Başkanı Serhat Gönen, festivale belgesel ve kurmaca kategorilerinde toplam 2 bin 25 başvuru yapıldığını söyledi.

Proje Direktörü Gönen proje amacını belirtirken: ‘’ Oldukça eski ve manidar olan Diyarbakır kentini dünyaya tanıtmak ve bunun yanı sıra kentin doğal bir plato olduğunu herkese ilan etmek, bu konuda farkındalık kazanmak.’’ amaçlı olduğunu anlatıyor.

Tarihi açıdan zengin bir kent olan Diyarbakır, bu yıl ilk kez gerçekleşen, Diyarbakır Kısa Film Festivali ile oyuncu, yönetmen ve sinema sektörünün önemli isimlerini ağırladı. Festivalin danışmanlığını yapan isimler arasında belli bir süre Antalya Film Forum’un genel koordinatörlüğünü yapan, Film Endüstrisi Konferans Serisi ve İş Fuarı gibi önemli organizasyonları başarıyla üstlenen yapımcı Suzan Güverte ve ödüllü yönetmen ve yapımcı M. Tayfur Aydın gibi isimler bulundu. Festivalin koordinatörlüğünü ise kendi alanında deneyimli bir isim olan Betül Günay üstlendi. Diyarbakır’ın sanatsal ve kültürel faaliyetlerinin gelişmesi için gerçekleştirilen bu projeyi de Sivil Düşün destekledi.

Festival detaylarını incelemek için tıklayın.

Skip to content