1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. BM Kadın Biriminden Teklif...

BM Kadın Biriminden Teklif Çağrısı: Kadın haklarını güçlendirecek projeler bekleniyor!

Birleşmiş Milletler Kadın Brimi, Türkiye’de kadın haklarını ve toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletmek hedefiyle çalışan sivil toplum örgütlerine yönelik bir teklif çağrısı yayınladı.

Türkiye BM Kadın Birimi, kadın hakları alanında çalışan, kadınların öncülüğündeki sivil toplum örgütleri ve Türkiye’de yasal olarak kayıtlı olan ve faaliyet gösteren diğer ilgili hak temelli STÖ’leri bu alanlarda proje önerileri sunmaya davet ediyor.

Kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasını sağlamak, kadınların adalete ve insan hakları mekanizmalarına erişimini artırmak, kadınların ekonomik gücünü ilerletmek hedefleriyle yayınlanan çağrıya son başvuru tarihi, 16 Haziran 2021, Türkiye saatiyle 23:59 olarak belirtiliyor.

BM Kadın Türkiye Ofisi tarafından yürütülüp Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye’de kadın hakları ve cinsiyet eşitliğini ilerletmek için sivil toplumun kapasitesi ve çok paydaşlı ortaklıkların güçlendirilmesi projesi kapsamında yayınlanan teklif çağrısı hakkında daha fazla bilgi almak için turkey.procurement@unwomen.org adresi ile temasa geçilebilir.

Başvuru ve ilgili dokümanlar için tıklayın.

Skip to content