1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Bölge STKları Birleşiyor Güçleniyor

Bölge STKları Birleşiyor Güçleniyor

Başta federasyonumuza bağlı stklar olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan diğer stkları bir araya getirme, ortak çalışma grupları ve ağları oluşturma, teknik kapasitelerini geliştirme, bölgenin sorunlarını tespit etme ve çözüm yollarını uygulama amacıyla bir araya getirmeyle alakalı etkinlikler ve çalıştaylar yapmak. Bu çalışmaları yaparken başta il dernekler müdürlükleri olmak üzere ilgili kamu kuruluşları ile işbirliği yapılacaktır.

federasyonumuza bağlı 50 dernek bulunmaktadır bunların hizmet alanları eğitim kültür , kadın, gençlik, iş alanları ve yerel derneklerden oluşmaktadır. Projemizde sadece federasyonuma bağlı dernekler değil iki bölge 23 ildeki diğer derneklere de acık olacaktır. stk yöneticilerine ve üyelerine liderlik, dernek mevzuatı, kapasite geliştirme, proje yazım uygulama, vb eğitimlerin yanında ortak çalıştaylar da düzenlenecek.( 4 eğitim 2 çalıştay)

ilgili derneklerle ortak çalıştaylar yapılarak iki bölgenin problemleri masaya yatırılacak çözüm önerileri raporlaştrılıp ilgili bakanlıklarla ve kamuoyu ile paylaştırılacaktır. Çalışmanın sürüdürülebilir bir hal alması için ayrıca örgütlenme çalışmaları , beraber hareket etme vb çalışmalar da eş zamanlı olarak yapılacaktır. Öyleki proje sonrası da benzer çalışmalar devam edebilsin.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content