1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. BoMoVu’nun ‘Barışa Oyna’ çalışması...

BoMoVu’nun ‘Barışa Oyna’ çalışması başlıyor

Sivil Düşün desteğiyle hayata geçecek Barışa Oyna çalışması Ağrı ve Kars’ta yaşayan 8 yaş üzeri çocukların kültürel miraslarına sahip çıkmaları ve korumalarına yönelik bir eğitim programı sunmayı hedefliyor. Çalışma, somut olmayan kültürel mirasın bir parçası olan oyunlar üzerinden, çocukların yaşadıkları toprakların zenginliği ve çeşitliliği konusunda bilinçlenmelerini sağlayarak, onları korumaya teşvik edecek. BoMoVu‘nun (Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı) geliştirdiği oyun programında, beden hareketinin getirdiği diyalog gücü oyunlara dayandırılıyor. Amaç ise, kültürel mirasa sahip çıkarak, çocukların çevreleriyle kurdukları ilişkide sosyal içermeyi temel alan barışçıl bir ortamın gelişimine katkıda bulunmak ve böylece kapalı olan sınırın ötesindeki yaşam ile ilgili algıyı iyileştirmek. Çalışmanın ilk aşamasında BoMoVu, Amsterdam’daki Anne Frank House müzesinin Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirdiği “Önyargı, Ayrımcılık ve Eşit Haklar Hakkında Eğitmenlik” adlı seminerden edindiği bilgilerle spor yoluyla barışmaya odaklanan bir eğitim yaklaşımı geliştirecek. Anne Frank House’un yanı sıra Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği SEHAK’tan danışmanlık desteği alarak hazırlanacak bu beden odaklı eğitim yaklaşımında, sporun kendi bünyesinde barındırdığı hoşgörü, kapsayıcılık, eşit haklar, erdem, haz, mutluluk, sevgi ve saygı gibi değerleri ön plana çıkarmaya odaklanılacak. Bu süreçte, barışma yöntemlerinin bedenselleştirilmesi ve oyunlu eğitimin yarattığı sosyal fayda konusunda uzmanlara danışılacak.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content