1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Arkadaşları Runatolia’da Bulut Öncü...

Arkadaşları Runatolia’da Bulut Öncü ve Y-PEER Türkiye için koşacak

Geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan çalışma arkadaşımız Bulut Öncü‘nün hayallerini gerçekleştirmek için arkadaşları Runatolia‘da koşuyor. Kendisi de 5 Mart 2017 günü düzenlenecek Runatolia’da koşmak için halihazırda kampanyasını başlatmış olan Bulut yerine ve Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) adına gönüllüler maratonda koşacak.

Derneğin “Bulut Öncü için Koşuyorum” diyerek devam ettirdiği kampanyaya bağış yapmak için Y-PEER Türkiye’nin aşağıdaki duyurusuna göz atabilirsiniz:

“Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı aktivisti Bulut Öncü’nün hayatını kaybetmesi üzerine ekip arkadaşları ve dostları bayrağı devraldı. 5 Mart’ta gerçekleşecek Runatolia Koşusu’nda Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) adına Bulut yerine onlarca gönüllü koşacak.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) gönüllüsü ve TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) çalışanı cinsel sağlık ve üreme sağlığı aktivisti Bulut Öncü, Antalya’da düzenlenecek Runatolia koşusunda ‘Gençlerin Üreme Sağlığı Eğitimi’ alabilmesi amacıyla Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) adına koşacaktı. Bulut’un gerçekleştirmek istediği hayalleri doğrultusunda başta ailesi olmak üzere, birçok dostu, ekip arkadaşı ve sevenleri Antalya’da olacak ve gençlerin cinsel sağlığı ve üreme sağlığı eğitimine erişebilmeleri için 5 Mart 2017’de
Antalya Runatolia Maratonu’nda Bulut’un hedefi için koşacak.

Bulut, bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımda koşudan bu şekilde bahsediyor:

‘Gençlerin cinsel sağlık eğitimi alabilmesi için koşacağım!

Hepimizi çok yakından ilgilendiren bir sorun ile karşı karşıyayız! Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesi olan Türkiye’nin eğitim sisteminde kapsamlı ve yaşa uygun yapılandırılmış cinsel sağlık eğitimi yok! Üstelik Türkiye’deki her 10 gençten yalnızca 1’i HIV ve AIDS konusunda doğru bilgiye sahip ve sadece 10 gençten biri gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bilmiyor. Aynı gençlerin %97’si ise cinsel sağlık ve üreme sağlığı hizmeti sunulmasını olumlu karşılıyor.

Ancak bu sorunun çözümü için gönüllü olarak gece gündüz çalışan gençler var! İşte ben de Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye’de gençlerin cinsel sağlığı ve üreme sağlığı konularındaki bilgilerini artırarak gençlerin yeni yaşam becerileri kazanmasının önünü açan gençler için 5 Mart 2017’de Antalya Runatolia Maratonu’nda 10 kilometre koşacağım. Miktarı ne olursa olsun yapacağınız her bağış gençleri kendi hakları ve hayatları konusunda sorumluluk almaya hazır hale getirecek.’

Eğer siz de Bulut için, Bulut’un hayatını adadığı hayalleri için koşmak istiyorsanız buraya tıklayarak kampanyasına bağış yapabilir, hedefine ulaşması için destek olabilirsiniz.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content