1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “ÇEVRE İÇİN PEDAL ÇEVİR”

“ÇEVRE İÇİN PEDAL ÇEVİR”

“ÇEVRE İÇİN PEDAL ÇEVİR”

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dünya Çevre Günü Kıtalararası Bisiklet Gezisi, festivale dönüşüyor. Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 6-7-8 Haziran tarihlerinde düzenlenen, Uluslararası Bisiklet Festivali’nde katılımcılar, iki kıta arasında pedal çevirmenin ayrıcalığını yaşayacak. Bisikletliler Derneği tarafından organize edilen etkinlik, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Birleşmiş Milletler Türkiye tarafından da destekleniyor. Çevre kirliliğiyle mücadelede kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefleyen AB Türkiye Delegasyonu, günlük ulaşımda motorlu taşıt yerine, bisiklet gibi çevre dostu araçların kullanımını teşvik etmek istiyor.                               Dünya Çevre Günü Kıtalararası Bisiklet Gezisi ve 1. Uluslararası Bisiklet Festivali 2008 yılında kurulan ve Avrupa Bisiklet Federasyonu’nun üyesi olan Bisikletliler Derneği, Dünya Çevre Günü Kıtalararası Bisiklet Gezisini festivale dönüştürüyor. Bakırköy Botanik Parkı’nda düzenlenecek festivalde bisiklet severleri, geziler, sohbetler ve sunumlar bekliyor. 6 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda başlayacak festival, “Pedallar, Bu Gece, SOMA İçin Dönüyor!” etkinliğiyle devam edecek. 7 Haziran Cumartesi günü ise katılımcılar, “Bisikletle, Tarihi Yarımada’nın Kalbine Giriyoruz” Gezisine katılacak ve ardından sunumlar, film gösterimleri yapılacak. Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi, 8 Haziran Pazar günü saat 11.00’da Harbiye Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı önünden başlayacak. Boğaz Köprüsü’nden devam edecek bisiklet turu, Harem – Üsküdar Otopark alanında sona erecek. Festival alanında konaklamak için kayıt yapılması zorunludur. Kayıt yaptıran misafirlere festival bilekliği takılacaktır. Sadece bilekliği olanlar, kamp alanında konaklayan ve etkinliğe katılanlara, yemek, ücretsiz olarak ikram edilecektir. Katılımcıların kask takmaları ve bisiklet frenlerinin tam çalışır vaziyette olması zorunludur. Ayrıntılı bilgi için: www.bisikletliler.org www.facebook.com/EUinTurkey Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Resmi web sitesi – http://www.avrupa.info.tr

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content