1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Atölyesi...

Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Atölyesi Sivil Düşün desteğiyle gerçekleştirildi

Sivil Düşün desteğiyle, Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen, Çocuklarla Birlikte Daha Güçlü çalışması kapsamında yeni bir atölye düzenlendi. ‘Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarım Atölyesi’, 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Akdeniz Çocuk Destek Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalışmayla ilgili yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarım Atölyesi

“Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sivil Düşün AB Programı tarafından mali destek sağlanan ve Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından yürütülen Küçük Destek Programı kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı desteğiyle, gençlik grubumuz tarafından 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Akdeniz Çocuk Destek Merkezi’nde, tüm masrafları proje kapsamında karşılanarak “Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarlama” atölyesi gerçekleştirilmiştir. Atölye kapsamında merkez bünyesinde bakım ve koruma altında bulunan çocuklara sunulan eğitim ve yönlendirme hizmetleri için alternatif, çağı yakalayan; çalışan personel ve çocuklar arasında empati kurulmasına yardımcı olan, çocukların ve çalışan personelin birlikte dahil olabileceği yönlendirme araçları (öğrenme panoları ve levhaları gibi) geliştirilecek ve destek merkezi içerisinde kullanıma sunulacaktır. Proje ile hedeflenen çocukların kendi öğrenme süreçlerine dahil olabilmesi, haklarının ve sorumluluklarının farkına varabilmesi ve de yaygın öğrenme araçları ile öğrenme süreçlerinin güçlendirilmesi, yeteneklerini keşfetmeleri ve sosyal kişiliklerinin geliştirilmesidir.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content