1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘Çok geç olmadan çocuk...

‘Çok geç olmadan çocuk istismarına dur de!’ çalıştay raporu yayınlandı

Nirengi Derneği’nin 26 Mayıs 2016’da Mersin’de düzenlediği “Çok Geç Olmadan Çocuk İstismarına Dur De!” çalıştay raporu yayınlandı.

Çalıştay, ilgili kamu kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler ve yerel STK temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleşti. Katılımcı kuruluşlardan bazıları; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Mersin Adliyesi; çocuk mahkemesi, ilgili STK’lar, akademisyenler, belediye hizmetler birimleri… Çalıştaya 17 farklı kuruluştan 32 kişi katıldı.

Çalıştayda, öncelikle çocuk ihmal ve istismarı alanında çalışan paydaşların bir araya gelmesi hedeflendi. Ek olarak, ilgili paydaşların bu konuda koruyucu- önleyici ve etkin müdahale-destek için sürdürülebilir şekilde koordineli çalışmak konusunda bir sistem geliştirmek üzere görüş alışverişinde bulunmaları sağlandı.

Nirengi Derneği Programlar Koordinatörü Zeynep M. Türkmen Sanduvac’ın açılışını yaptığı çalıştay, çocuk ihmal ve istismarına dair istatistikler ve temel bilgilerin paylaşılmasıyla başladı. Ardından alt gruplara ayrılan katılımcılar konuya dair çeşitli senaryoları tartışarak çözüm yollarını ortaya çıkarmaya çalıştı.

Çalıştay raporunun tam metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content