Başvurular nasıl değerlendirilir?

Başvurunuz Sivil Düşün’e ulaşma sırasına göre değerlendirilir ve sizin için bir Program Destek Uzmanı görevlendirilir. Bu uzman, tüm süreç boyunca soru ve sorunlarınız için sizinle iletişim halinde kalır. İlk aşamada, Program Destek Uzmanınız başvurunuzun teknik uygunluğunu belli kriterlere göre inceler. İkinci aşamada, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından onaylanan, hak odaklı bakış açısı bakımından yetkin bilgi ve deneyime sahip iki uzman, başvurunuzu kontrolden geçirir. Uzmanlar, hem birbirinden hem de Sivil Düşün’den bağımsızdır. Sivil Düşün Ekibi, prosedürlere uyulduğu ve kriterlerin tarafsız biçimde uygulandığından emin olmak için uzmanların çalışmalarını denetler. Sivil Düşün Ekip Lideri, AB Delegasyonu ile danışma içinde, tüm şikayet ve itirazları bağımsız biçimde inceleyerek yanıtlar.

İyileştirme kontrolünü içeren son aşamada Sivil Düşün, Uygunluk Kontrolü Uzmanları tarafından verilen geri bildirimler ve önerileri başvuruya nasıl yansıttığınızı inceler ve gerekli düzenlemelerin yapılması için süreci takip eder.

Değerlendirme süreci hakkında endişeleriniz varsa veya başvurunuzun adil ve objektif bir şekilde değerlendirilmediğini düşünüyorsanız, şikayet formunu indirip, doldurarak bize iletebilirsiniz.