Nasıl başvurulur?

30 Eylül 2020 itibarıyla açılan Sivil Düşün desteklerine, başvuru yapmak için henüz belirlenmiş bir kapanış tarihi bulunmuyor. Kapanış tarihi belirlendiğinde Sivil Düşün iletişim kanallarından ilan edilir. Başvuruların toplanması, değerlendirilmesi ve onaylanan çalışmaların yürütülmesi için online bir Bilgi Sistemi bulunur. Tüm başvurular bu bilgi sistemi üzerinden yapılır. Bilgi sistemi üzerinden başvurular iki aşamalı olarak yapılır: Kayıt ve başvuru. 

  • Kayıt

Sivil Düşün desteklerinden faydalanmak isteyen örgüt ve bireylerin, Bilgi Sistemine kayıt olması beklenir. Kayıt sırasında iletişim bilgilerinizin yanı sıra sizi veya örgütünüzü daha iyi tanımamıza yardımcı olacak bazı teknik bilgiler istenir. Kayıt tamamlandıktan sonra, sisteme giriş için hesap bilgileriniz oluşturulup sizinle paylaşılır. Bilgi sistemine bir kez kayıt olmanız yeterlidir.

  • Başvuru

Kayıt sonrasında size iletilen hesap bilgilerinizle tekrar sisteme girebilir, başvuru yapacağınız kategoriyi seçerek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunda, çalışmanızı ve bu çalışmaya yönelik istediğiniz desteğin içeriği ve ile miktarını anlamıza yardımcı olacak sorular bulunur. Bu soruları tek seferde yanıtlamak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz noktada kaydedip, daha sonra tekrar sisteme girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.