1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Diyarbakır Bağlar ve Sur...

Diyarbakır Bağlar ve Sur İlçeleri’ne son 5 yılda Göç ile gelen Ailelerin ve Çocukların Sosyolojik Araştırmasının ve Durum Tespitinin Yapılması.

Göç ve İnsani Yardım Vakfı 12.08.1999 tarihinde Mersinde Kurulmuş olup 2011 yılından bu yana Diyarbakır'da çocuk alanında faaliyet yürütmektedir. Vakıf merkezi Diyarbakır'a taşındıktan sonra Batman ve Van'da da şubeler açmış olup bu illerde de çocuklar ile aktif bir şekilde çalışmaktadır. Vakfın Diyarbakır'da 5 personel, 60 üye ve 15 aktif destek sunan gönüllüsü bulunmaktadır. Yine Batman'da 15 üye ve Van'da da 7 üyesi bulunmaktadır.
Göç Vakfı'nın kuruluş-çalışma perspektifine dayalı olarak benimsediği üç temel çalışma alanları;
? Kadın
? Çocuk
? Ekoloji' dir.

Göç Vakfı'nın yürüttüğü çalışmaları dört ana başlık altındadır;
1. Araştırma projelerinin yapılması
2. Uygulama projelerin hazırlanması ve yaşama geçirilmesi
3. Hizmet merkezleri açılması
4. Sürdürülebilir insani ve sosyal yaşam destek hizmetlerinin sunulmasıdır.
Göç ve İnsani Yardım Vakfı'nın Çocuk Çalışmalarındaki Temel Felsefesi; çocukları, kendine özgü bir varoluşa sahip bireyler olarak gören, çocuğun özgürlüğünü, bağımsızlığını ve yaratıcılığını teşvik eden, aynı zamanda çocukların beden ve ruh sağlığını geliştirici sanatsal, kültürel, sosyal, sportif etkinlikler geliştirip, uygulamaktır.
Çocuklara yönelik geliştirilecek olan çalışmalar, anadilde eğitimin tüm süreçlere yayılmış olduğu çok dilli bir perspektifle yapılandırılmaktadır.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content