1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Diyarbakır’daki engelli örgütleri bir...

Diyarbakır’daki engelli örgütleri bir araya geliyor

Demokratik Engelliler Federasyonu, #SivilDüşün Örgütlenme Desteği’nden yararlanarak ilk toplantısını Diyarbakır’daki engelli örgütlerine yaptığı çağrıyla düzenliyor. 4 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek toplantıyla ilgili duyuru, başvuru formu ve diğer ayrıntılar Federasyon’un aşağıdaki duyurusunda bulunabilir:

“Sivil toplum faaliyetlerinin hak temelli ve savunuculuk odaklı etkinleştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sunulması ve engelliler alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin işbirliği içinde çalışma yürütmeleri amacı ile Demokratik Engelliler Federasyonu olarak Sivil Düşün AB Programı desteğiyle 04.03.2017 tarihinde Diyarbakır ilinde engelli STÖ temsilcilerinin katılacağı bir toplantı yapılacaktır. Toplantının ilk bölümünde, bölgede faaliyet gösteren STK’ların ortak bir zeminde buluşmaları ve bu yönde atılacak adımlar ele alınacaktır. Bu bağlamda “Sivil Toplum ve Engellilerde Örgütlülüğün Önemi” tartışılacaktır.

Toplantının ikinci bölümünde ise savunuculuk temelli çalışmalarda yöntemler konusunda bir bilgilendirme yapılacaktır. Bu bağlamda STÖ çalışmalarında uluslararası sözleşmeler ekseninde engellilik kavramı, savunuculuk temelli çalışmalarının önemi ele alınacaktır.

Siz de engelli çalışmalarında hak temelli yaklaşım, sivil toplum ve örgütlenmenin önemi ve birlikte çalışma kültürünün tartışılacağı bu etkinliğe katılmak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz başvuru formunu 03.02.2017 tarihine kadar doldurmanız gerekmektedir.
“Engelliler Örgütleniyor Projesi” kapsamında 04 Mart 2017 tarihinde Diyarbakır’da yapılacak etkinlik başvuruları 3 Şubat 2017, saat: 23.30’da sona erecektir.
Notlar:
Katılımcılar 03 Mart Cuma günü öğleden sonra otele giriş yapacaklar, 04 Mart 2017 Cumartesi günü etkinlik bitiminde ayrılacaklardır. Özel durumu olan katılımcılar 04 Mart 2017 tarihinde de Otelde misafir edileceklerdir.
Katılımcıların öğle yemeği, konaklama ve şehirler arası seyahat masrafları projemiz tarafından karşılanacaktır. Eğitim ve konaklama bilgileri daha sonra katılımcılara duyurulacaktır. Bir sivil toplum örgütünde üye-gönüllü olan başvuru sahiplerine öncelik verilecektir. Bir örgütten birden fazla katılımcı başvurabilir. Değerlendirme cinsiyet eşitliği, il/ bölgesel dağılım ve STÖ çalışma alanı gibi kriterler göz önünde bulundurulacaktır.”
Sorularınız için;
İstasyon Caddesi Hattaboğlu sitesi D blok kat 2 no 10
Yenişehir/Diyarbakır
0 412 228 38 17

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content