1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. EGED hak temelli yaklaşım...

EGED hak temelli yaklaşım bağlamında engellilik eğitimi verecek

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) hak temelli yaklaşım bağlamında engellilik eğitimi vereceğini duyurdu. Eğitim 25 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Kontenjanı 15 kişiyle sınırlı olan etkinlik için son başvuru tarihi 10 Mart 2017. Dernek hakkında detaylı bilgiye www.eged.org web sitesinden ulaşıbilir. Etkinlik başvuru formu için >> http://eged.org/node/344 

“Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), engelli gençlerin kıpır kıpır enerjileriyle eğitim alanında yaşadıkları sorunlara somut çözümler ürettiği bir sivil toplum kuruluşudur.
EGED, gençliğin gücüne inananların ve öğrencilerin aktif bir şekilde yer aldığı, farkındalık kampanyalarından hak arama yöntemlerine her türlü metodu yeri geldiğinde kullanmaktan çekinmeyen enerjik, inatçı, üretken ve tabii dinamik bir ekip. Bu ekip kendilerini motive hissettikleri süreç ve projelerde destek olacak gönüllülerine bir EGED selamı gönderiyor!
EGED şu ana kadar her adımını insan hakları temelli yaklaşım ve toplumsal eşitlik bilinciyle atmasının en tatlı meyvelerini toplamaya devam ediyor. Derneğimiz bir yandan engelli gençler üniversitelerde daha erişilebilir ortamlarda eğitim görsün diye çabalarken, bir yandan da engelli öğretmenler mesleğini daha iyi şartlarda yapabilsin diye çalışıyor. Hem YSK’ya karşı seçimlerde görme engelli vatandaşlar gizli oy hakkını kullanabilsin diye mücadele ederken, hem de uluslararası kuruluşlarla ortak proje ve çalışmalarda bulunarak karşılıklı deneyim paylaşımı sağlıyor. Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istersen www.eged.org internet adresimizi ziyaret edebilirsin.

Derneğimiz “sen varsan daha güçlüyüz” diyerek, gönüllülerini ve gönüllüsü olmak isteyenleri 25 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gençlik eğitmeni Bahar Yavuz ile gerçekleştireceği engelli haklarına dair paylaşım dolu ve bir o kadar keyifli geçmesini umduğu etkinliğine davet ediyor. Bu eğitimde hem birbirimizi daha iyi tanıyabileceğiz, hem de hak temelli yaklaşım perspektifinden engelli haklarını ele alacağız. Eğitim içeriği engelli haklarının temel kavramlarından ve BM Engelli Hakları Sözleşmesinin genel çerçevesinden oluşuyor. Tüm gün sürecek eğitim etkinliği sonunda, katılımcılara derneğimiz tarafından bir katılım belgesi verilecek.

Etkinliğin 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Mekan hakkında ise katılımcılara daha sonra bilgi verilecek.
Etkinliğe son başvuru tarihi: 10 Mart 2017, 23.59. Etkinlik kontenjanı 15 kişiyle sınırlı.

Not: Konaklama ve ulaşım giderleri karşılanamadığından bu etkinlik sadece Ankara’dan gelecek katılımcılara açıktır. Ayrıca yakın bir tarihte aynı eğitim İstanbul’da da düzenlenecektir.
Eğer bizimle bu güzel günü paylaşmak istersen, başvuru formu işte burada: http://eged.org/node/344

Skip to content