1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Engelsiz Festival’de Herkes İçin...

Engelsiz Festival’de Herkes İçin Senaryo Atölyesi

24-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında dördüncü kez sinemaseverlerle buluşacak Ankara Engelsiz Filmler Festivali; 26 Mayıs Perşembe günü, senarist ve sinema yazarı Ceyda Aşar eğitmenliğinde bir senaryo atölyesi gerçekleştiriyor. British Council işbirliğiyle ile düzenlenecek atölyede katılımcılara fikir aşamasından başlayarak senaryo yazım pratiklerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda temel senaryo eğitimi verilecek. Atölye boyunca katılımcılar; film hikayesi nasıl tasarlanır, dramatik yapı nedir, karakterler nasıl yaratılır, diyalog nasıl yazılır gibi temel senaryo bilgilerini öğrenecekler. Bu teorik bilgilere eğlenceli yazma alıştırmaları eşlik edecek. Dünya sinemasından önemli filmlerin sesli betimleme ve işaret dili çevirisi eklenmiş sahneleri yorumlandıktan sonra katılımcılar kişisel deneyimlerinden yola çıkarak kendi senaryo fikirlerini oluşturacak ve bu fikri geliştirerek kendi öykülerini yaratacaklar. Tüm katılımcıların etkin olmasını sağlayan keyifli yöntemler içerecek atölye sırasında her katılımcı, içinde gizlenmiş olan yaratıcı potansiyelleri keşfedecek. Geçen sene ilk kez görme engelli sinemaseverler ve engeli olmayanlar ile gerçekleştirilen atölye, bu sene işitme engelli sinemaseverlerin de dahil edildiği daha kapsayıcı bir etkinlik haline getirildi. Sinemaya ilgi duyan, bir fikri ve hikayesi olan ve senaryo yazmak isteyen görme ve işitme engelli sinemaseverlerle, herhangi bir engeli bulunmayan 15-45 yaş grubundan herkes, bu seneki senaryo atölyesine başvurabilir. 26 Mayıs Perşembe günü 12:00 – 17:00 saatleri arasında Ulucanlar Cezaevi Kültür Sanat Merkezi‘nde gerçekleştirilecek atölyeye başvuru ve ayrıntılı bilgi için event@puruli.co adresine mail atabilirsiniz. Son başvuru tarihinin 13 Mayıs Cuma olduğu atölyeye katılım ücretsiz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content