1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Erkekler Mart’ta 27 Kadın...

Erkekler Mart’ta 27 Kadın Öldürdü!

Erkekler Mart ayında 27 kadın ve iki bebek öldürdü; dokuz kadın ve kız çocuğuna tecavüz etti; 69 kadına zorla fuhuş yaptırdı; 47 kadın ve kız çocuğunu yaraladı; 60 kadın ve kız çocuğunu taciz etti.

2015’in ilk üç ayında erkekler 74 kadın öldürdü; 24 kadına tecavüz etti; 100 kadına zorla fuhuş yaptırdı; 84 kadını taciz etti.

Sainte Pulchérie Lisesi, bu yıl, artan kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla yaklaşık iki ay süren “Adım Kadın” projesini, öğrencilerle birlikte hayata geçirmiştir. Bununla beraber, Mor Çatı Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen atölyelerde öğrenciler aktif olarak yer aldılar. Atölyelerin ardından kız ve erkek olmak üzere yaklaşık otuz öğrenci projede gönüllü olarak çalışmak ve farklı kadın dernekleriyle görüşmeler yaptılar. Gönüllü öğrenciler Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İmece Kadın Dayanışma Derneği, KAGİDER, Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu gibi kuruluşları ziyaret ettiler. Yapılan görüşmelerin bir kısmı, okulda gösterimi gerçekleştirdiği belgeselde kullanıldı. Bu bağlamda, 10. Sınıflar için düzenlenen konferansta da bir grup öğrenci medyada kadın temsili üzerine yaptıkları araştırmaları sundular. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında öğrencilerin kişisel inisiyatifleriyle dahil olduğu bu proje, özel bir belgeselin ortaya çıkmasını sağlamıştır. https://www.youtube.com/watch?v=fuJ_43EzU7c

Skip to content