1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ‘Erkeklik İstisnai Bir Durumdur’...

‘Erkeklik İstisnai Bir Durumdur’ sergisi fotoğraflarını bekliyor

Erkeklik İstisnai Bir Durumdur- EİBD 2017 Sergisi, fotoğraflarını bekliyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) koordinasyonunda Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye ve 40tilki Kadın İnisiyatifi işbirliğiyle gerçekleştirilecek fotoğraf sergisinde fotoğrafının sergilenmesini isteyenler 26 Şubat 2017 tarihine kadar çektikleri fotoğrafları gönderebilir. EİBD’nin yayınladığı duyuru aşağıdadır:

“Erkeklik İstisnai Bir Durumdur Fotoğraf Sergisi (EİBD) 2017 sergileri için fotoğraflarını bekliyor!”

“EİBD Fotoğraf Sergisi Toplum Gönüllüleri Vakfı(TOG) koordinasyonuyla, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye ve 40tilki Kadın İnisiyatifi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

EİBD Sergi Projesi cinsiyetlere yüklenen, dayatılan, onları sınırlayan, kodlayan, damgalayan ve sonunda da eşitsizliğin kaynağı olan toplumsal cinsiyet rollerine itiraz ediyor!

Siz de toplumsal cinsiyet eşitliğine işaret eden veya eşitsizliği eleştiren yaratıcı fotoğraflarınızı bizle paylaşın, fotoğraflarınız Türkiye’nin bir çok ilinde eş zamanlı sergilerde sergilensin. Linkteki fotoğraf gönderme paneli üzerinden, çektiğiniz fotoğrafları 26 Şubat 2016 tarihine kadar gönderebilirsiniz.”

http://www.erkeklikistisnaibirdurumdur.com/gonder.html

Proje Hakkında:

“Erkeklik İstisnai Bir Durumdur Sergi Projesi toplumsal erkeklik rollerinin dışına sadece istisnai durumlarda çıkan, yeri geldiğinde ağlayan, yeri geldiğinde yemek, temizlik yapan ama bunların aslen kadınlara ait roller olduğunu düşünen erkeklerin hikâyesi olarak başladı. Önceleri kadınlara ait bu durumlar erkekler için hep istisnaiydi. Erkekler bazı şeyleri ya yapmaz ya yapamazdı. Erkeklikten vazgeçmek öyle kolay göze alınacak şey değildi. Fakat özgürlüklerin kapısı aralandıkça, kadınlık ve erkeklik sorgulandıkça işler değişti. İşler, roller, durumlar artık hepimize aitti. Artık daha özgürdük.Artık erkeklik istisnai bir durumdu.”

Skip to content