1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AB Kültür Mirası /...

AB Kültür Mirası / 2017 Europa Nostra Ödülleri’ne başvuru için son 10 gün

Kültür mirası alanında Avrupa’daki en prestijli ödül olan Europa Nostra Ödülleri’ne başvurmak için son 10 gün. Ödüllere aday olmak için başvuracak kişiler, Avrupa Birliği’nin aşağıdaki duyurularında ayrıntıları bulabilir:

“Avrupa Birliği Kültür Mirası/ Europa Nostra Ödülleri Avrupa’nın kültürel miras alanındaki en büyük onur nişanıdır. En iyi restorasyon projelerini; en etkileyici araştırmaları; kültürel miras alanında en özverili çalışan uzmanları ve gönüllüleri; ve en iyi farkındalık, eğitim ve öğretim programlarını belirler.

 
Mimarlar, sanatkarlar, kültürel miras uzmanları, profesyoneller ve gönüllüler, kamu ve özel sektör kurumları ile yerel toplumlar: Avrupa’nın en büyük kültürel miras ödülünü kazanmak için bu fırsatı kaçırmayın!
 
2017 yılında Avrupa genelinde 30 kadar kültürel miras çalışması ödüllendirilecektir. Bunlar arasından 7 projeye Büyük Ödül ve her birine 10.000 Avro tutarında para ödülü verilecektir. Bir tanesi Europa Nostra tarafından internet üzerinden düzenlenecek bir oylamayla Halkın Seçimi Ödülü’ne layık görülecektir.
 
Tüm kazananlara ödülleri Haziran 2017’de Turku, Finlandiya’da düzenlenecek Avrupa Kültürel Miras Ödül Töreninde takdim edilecektir.
 

Proje başvurunuzu yapın ve başarınızı tüm Avrupa ile ve daha fazlasıyla paylaşın!”

Başvurmak için buraya tıklayınız.

Son Başvuru: 1 Ekim 2016

[vc_video link=”https://youtu.be/Me64yheJVBY” align=”center”]”The European Union Prize for Cultural Heritage / Europa Nostra Awards is Europe’s highest honour in the heritage field. It recognises the best restoration projects; the most impressive research; the most dedicated heritage professionals and volunteers; and the finest awareness raising, training and educational programmes.

Architects, craftsmen, cultural heritage experts, professionals and volunteers, public and private institutions, and local communities: this is your chance to win the top heritage award in Europe!

In 2017, up to 30 heritage achievements from all over Europe will be awarded. Of those, 7 projects will receive a Grand Prix and €10,000 each; one will be granted the Public Choice Award, chosen through an online poll conducted by Europa Nostra.

All the winners will be celebrated at the European Heritage Awards Ceremony which will take place in June 2017 in Turku, Finland.

Submit your project and share your success across Europe and beyond!”

Apply Now

Deadline: 1 October 2016

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content