1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Fethiye Kadın Platformu kadın...

Fethiye Kadın Platformu kadın dayanışmasını güçlendiriyor

Fethiye Kadın Platformu, Fethiye’de kadınların maruz kaldığı ayrımcı uygulamalara karşı toplumsal bir uzlaşma ve diyalog mekanizmalarını hayata geçirmek için çalışan bir inisiyatif.

Sivil Düşün AB Programı’nın desteği ile Platform “Kadın olmak” paydasında bir araya gelecek grubun, bir yandan kadın dayanışmasının gücüne dayalı olarak cinsiyetçi şiddete karşı savunucu çalışmalar yapması, diğer yandan her türlü ayrımcılığa dikkat çekerek toplumsal farkındalık yaratmasını planlanıyor.

Fethiye Kadın Platformu, çalışmaları kapsamında Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde çalıştığı restoranttan çıktıktan sonra cinsel saldırıya uğrayarak öldürülen Cansu Kaya davası duruşmasında eylem yapan kadın örgütleri arasındaydı. Platform davanın takipçileri arasında yer almayı sürdürüyor.

Platform ayrıca Barış İçin Kadın Girişimi ile yaptığı barış çağrısıyla, Kobanê’ye yapılan sınırdışı operasyonlarının durdurulması için yapılan açıklamanın imzacılarından oldu.

Fethiye Kadın Platformu’ndan Nilüfer Yılmaz’ın Sivil Düşün’ün barış yazıları serisi kapsamında kaleme aldığı “Özlediğimiz barışı nasıl yaratacağız?” makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Skip to content