1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Futbolda ayrımcılığa, cinsiyetçiliğe ve...

Futbolda ayrımcılığa, cinsiyetçiliğe ve homofobiye karşı futbol  

Futbolda cinsiyetçiliğin, homofobinin, transfobinin önüne geçmek amacıyla oluşturulan alternatif ligler oluşturuldu. Sportif Lezbon da bu ligde futbol oynayan takımlardan birisi. Çalışma ile takım, 6 futbol maçı organize ederek furtbolda cinsiyetçilik karşıtı etkinlikler düzenliyor. Ayrıca maçlar, eşcinsel olduğu için hakemlik yapılmasına izin verilmeyen Halil İbrahim Dinçdağ tarafından yönetiliyor, bu şekilde eşcinsel, biseksüel ve transların çalışma hakkı önündeki engeller de görünür kılınıyor.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content