1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “Genç Haklı!” için aktivizm...

“Genç Haklı!” için aktivizm zamanı

Sivil Düşün Ağlar ve Platformlar Programı tarafından desteklenen, Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM) liderliğinde, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığında yürütülen Genç Haklı! çalışması 2. Dönem Aktivist Eğitimi’ni 9-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Gençlik çalışmalarının hak temelli bir yaklaşımla ele alınmasını sağlamak adına neler yapılabileceğini öğrenmek, gençlik katılımı önündeki engelleri değerlendirmek, sivil toplumun ve örgütlenmenin önemine değinmek ve aktivizmin etkilerini yaygınlaştırma fırsatlarına sahip olmak isteyenler, programa başvurabilir.

Aktivist Eğitimi’nde ele alınacak konular arasında sivil toplum, gençlik katılımı, gençlik örgütlenmeleri modelleri, gençlik politikaları, örgütlenme ve savunuculuk bulunuyor.

Eğitimi tamamlayıp “Genç Haklı!” aktivisti olarak katılım sertifikası sahibi olacak olan gençler, GOFor-Gençlik Örgütleri Forumu’nun yerelde daha da güçlü bir örgütlenmeye sahip olması için düzenlenecek Yerel Bilgilendirme Toplantıları’nda “kolaylaştırıcı” olma fırsatı elde edecekler. Bu sayede eğitim içerisinde öğrendikleri konuları yereldeki örgütlerle ve gençlerle paylaşabilecekler.

9-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Aktivist Eğitimi’ne son başvuru tarihi: 15 Nisan 2016, saat: 23.00.

Başvuru kriterleri, daha fazla bilgi ve başvuru formu için tıklayın.

Skip to content