1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Genç LGBTİ Cinsel Sağlık...

Genç LGBTİ Cinsel Sağlık Projesi Eğitmen Eğitimi Başvuruları Başladı

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği tarafından yürütülen ‘Genç LGBTİ Cinsel Sağlık Projesi’ kapsamında, 18-25 yaş arasında; İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Mersin, Samsun kentlerinde yaşayan LGBTİ gençlere cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında eğitmen eğitimi verilecek. Eğitici eğitimi  19-24 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecektir. Eğitim için gerekli olan ulaşım, konaklama ve yemek masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Başvurular için son gün  5 Nisan 2017.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği tarafından yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

“Genç LGBTİ’lerin cinsel sağlık alanındaki projede yer almak ister misin?

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi ortaklığı ve Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu desteği ile yürütülen Genç LGBTİ Cinsel Sağlık Projesi, 18-25 yaş arasında; İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Mersin, Samsun illerinde yaşayan LGBTİ gençlere cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında doğru ve güvenilir bilgileri akran eğitimi metotlarıyla ulaştırmayı hedeflemektedir.

Projenin temel amacı ise genç LGBTİ’lerin ihtiyaçlarına göre sağlık bilgisi ve hizmetlerine erişimlerini destekleyici bir ortam yaratılmasına katkı sağlamaktır.

Başvurular için en geç 5 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar başvuru formunun eksiksiz olarak doldurularak basvuru@sagliktagencyaklasimlar.org adresine gönderilmesi yeterlidir.

Sorularınız için yine basvuru@sagliktagencyaklasimlar.org adresine yazabilirsiniz.

Çağrı metni ve başvuru formu için: http://sagliktagencyaklasimlar.org/details.html?from=newsandactivities&id=11

Skip to content