1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Gençlerle Yeni Yollar Yeni...

Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) 40’ın üzerinde ülkede sadece gençlere yönelik eğitim programları yürütmekte. Birbirlerinden haberdar olarak ve bir iletişim ağını koruyarak yürütülen bu programların Türkiye’deki ilkini FES Türkiye Temsilciliği geçen yıl tamamladı.

Bu yıl ikincisine devam edilerek, Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı’yla, gençlerin hem kendi kişisel kapasitelerini geliştirmelerini hem de politik konular üzerinde kafa yorup, birlikte aktif tartışmalar yürütmeleri hedefleniyor.
Eğitimlerde aktif ve katılımcı bir yöntem izlenerek, gruplar halinde kolektif çalışılmalar da yapılacak. Program çerçevesinde katılımcıların mini projeler kurgulamaları ve kolektif çalışmayı bu projeler üzerinden yürütmeleri bekleniyor. Bu projelerle, eğitimlerde edinilen bilginin uygulamaya geçirilmesi için katılımcılara olanak yaratılması düşünülmüştür. Yanı sıra eğitimlere, uluslararası uzmanların ve eğitimcilerin zaman zaman katılımıyla, Türkiye dışındaki deneyimlerin aktarılması da sağlanacak.
Nisan 2016 – Nisan 2017 tarihleri arasında, hafta sonlarında yapılmak üzere, 1 yıllık olarak kurgulanmış programı tamamlayan katılımcılara, program sonunda Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği tarafından sertifika verilecek.
 

8 Modülden Oluşan Programın Eğitim Konuları: Politik Eğitimler: – Sosyal Demokrasi Prensipleri – İnsan Hakları ve Vatandaşlık – Toplumsal Cinsiyet – Sendikalar ve İşçi Hareketleri – İfade Özgürlüğü ve Medya Metodolojik Eğitimler: – Takım Oluşturma – Sivil Toplum Örgütlerinde yönetim – Proje Yönetimi BAŞVURU KOŞULLARI

– 20 – 30 yaşları arasındaysan,
– Politik konularla, Türkiye’deki toplumsal olaylarla ilgileniyorsan,
– Bir sivil toplum kuruluşuyla, üniversitendeki bir öğrenci grubuyla, sendikalarla, bir siyasi partiyle, ya da bir inisiyatifle az/çok ilişkin varsa,
– Böyle bir programa zaman ayırabileceğini ve hazır olduğunu düşünüyorsan,
Eğitim için 04.03.2016 tarihine kadar gyyys@festr.org adresine başvurabilirsiniz.
 
Programa katılım ücretsizdir. İstanbul dışından geleceklerin yol ve konaklama giderleri karşılanacaktır. Ön elemeden geçenlerle yüz yüze görüşme yapılacak, görüşme yeri ve zamanı e-posta yoluyla Mart ayı içerisinde kendilerine iletilecektir.
Skip to content