1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, yeni...

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, yeni projelerine katılım bekliyor

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, 3 yeni projeyle Türkiye-Almanya arasında gençlik değişimini farklı alanlarda destekliyor. Göç ve entegrasyon üzerine oyun tasarlama, müzik ve güzel sanatlar, güçlendirme ve katılımcılık alanlarında başlayacak projelere başvuru için son tarih 18 Eylül 2016.

Gençlik Köprüsü’nün açtığı projelerin ayrıntılarına aşağıdaki ilanlardan ulaşabilirsiniz:

“Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’nın üç yeni proje çağrısını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Projeler Alman Dışişleri Bakanlığının desteklediği proje serisi “Crossing the Bridge- Fostering Youth Mobility in Germany and Turkey” çerçevesinde farklı ortaklarla işbirliği içinde uygulanacaktır. Başvuru formu ve başvuru ile ilgili detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
 

Global Playgrounds – Game Design on Migration and Integration

Almanya ve Türkiye’den 16-22 yaş arasında gençlere yönelik oyun geliştirme atölyesi 24 – 30 Ekim 2016, Brück (Brandenburg) ve Berlin Oyun Tasarım Projesi, genç mültecilerin entegrasyonu için Türkiye ve Almanya’dan 24 genci, birlikte oyun (kutu oyunu, kart oyunu, simülasyon, rol oyunu vb.) geliştirmeleri amacıyla, davet etmek istiyor. Atölye çalışmasında, karşılıklı olarak deneyimler paylaşılacak ve birlikte oyun metotları geliştirilecektir. Bu metotları gündelik yaşamda yerel halk ve mülteciler kullanabilecek ve beraber şekillendirebilecekler.

Katılımcılar için son başvuru tarihi: 9 Eylül 2016

 
 

Get involved! Call for Projects on Music and Performing Arts

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile ,15 Ekim – 15 Aralık 2016 tarihleri arasında okul dışı kültürel eğitim alanında Almanya’da gerçekleşecek iki ortaklı model projelere hibe verecektir. Müzik ve gösteri sanatlarına ağırlık veren ve kültür ve gençlik çalışmaları alanından iki ayrı proje, 25.000’er Euro hibe ile desteklenecektir.

Kurumlar için son başvuru tarihi: 18 Eylül 2016

 
 

Get involved! Call for Projects on Empowerment and Participation

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile, 15 Ekim – 15 Aralık 2016 tarihleri arasında gençlerin katılımını güçlendiren ve destekleyen stratejileri uygulayacak, okul dışı gençlik ve eğitim alanındaki iki ayrı iki ortaklı model projeye 25.000’er Euro’ya kadar hibe verecektir.

Kurumlar için son başvuru tarihi: 18 Eylül 2016

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content