1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Göç belgeseli

Göç belgeseli

Çalışma ile 1990’larda Güneydoğu Anadolu bölgesinde süren çatışma ortamının ve Suriye iç savaşının sonucunda göç ederek Çukurova bölgesine yerleşen bireylerin yaşam koşullarını anlatan bir belgesel çekiliyor. Belgesel sırasında edinilen bilgilerle, mültecilerin barınma, eğitim, sağlık, kültürel yaşama katılma, sosyal güvenlik, ana dil, çalışma ve benzeri konularda yaşadıkları hak kayıpları belgeleniyor.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content