1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. HAKİM’in 5 aylık hayvan...

HAKİM’in 5 aylık hayvan hakları ihlalleri raporunu açıklıyor

Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği– HAGİD’in #SivilDüşün desteğiyle yürüttüğü Hayvan Hakları İzleme Merkezi (HAKİM), 2016 yılı Mart-Temmuz periyodundaki hayvan hakları ihlallerini raporladı. HAKİM, raporunu CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da katılımıyla 22 Eylül 2016 Perşembe günü saat 13.00’da Aynalıgeçit Etkinlik Mekanı’nda açıklıyor.

HAGİD’in etkinlikle ilgili duyurusu aşağıdadır:”Sivil Düşün AB Programı’nın desteği ile çalışmalarına devam eden Hayvan Hakları İzleme Merkezi (HAKİM), Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında raporladığı beş aylık hayvan hakları ihlâlleri raporunu, 22 EYLÜL 2016, Perşembe günü saat 13:00’da, Aynalıgeçit Etkinlik Mekânı’nda düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklıyor. Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği – HAGİD’in yürüttüğü çalışma, Türkiye’de bir ilk özelliği taşıyor.

Hayvan haklarının Türkiye’de ne şekilde ihlâl edildiğine dair beş aylık raporun açıklanacağı basın toplantısına, CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Sezgin Tanrıkulu da katılarak Türkiye’de hayvan haklarının durumu ve beş aylık raporumuza yansıyan hak ihlâlleri ile ilgili olarak görüşlerini paylaşacak. Ayrıca hayvan hakları aktivistleri, yürürlükteki mevzuata rağmen, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaşanan ve şiddetini arttıran yasadışı, usulsüz sokak hayvanı toplamalarına ilişkin uygulamalara dair görüşlerini, deneyimlerini ve İBB’nin Kısırkaya hayvan toplama kampına karşı, daha önce denenmemiş güncel hukukî girişimleri de aktaracak.”

TARİH: 22.09.2016, Perşembe
SAAT: 13.00
YER: Aynalıgeçit Etkinlik Mekânı
ADRES: Meşrutiyet Cad. Avrupa Pasajı No:8, Galatasaray/Beyoğlu/İstanbul

Skip to content