1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Hayata Destek ve Adım...

Hayata Destek ve Adım Adım çalışan çocuklar için koşuyor

Hayata Destek Derneği, mevsimlik gezici tarım işçisi çocuklar için Adım Adım ile birlikte 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşuyor. Hayata Destek Derneği’nin duyurusu aşağıdaki gibi:

“38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda, mevsimlik gezici tarımda çalışan çocuklar için Hayata Destek Derneği olarak “Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil” diyerek Adım Adım ile birlikte koşuyoruz. Bize katılmak ister misiniz?

Türkiye’de mevsimlik gezici tarımda çalışan, elleri kalem tutmaya, oyun oynamaya yabancı 400 binden fazla çocuk var. Şehirden şehire uzanan göç yollarındaki bu çocuklar, haftanın yedi günü, günde 12 saate varan rutinlerle bir yetişkin için bile ağır olan koşullarda çalışıyorlar. Çocuklar çocukluklarını yaşamalı, tarla değil okul yollarını adımlamalı diyorsanız bize katılın, birlikte büyük bir takım olarak 13 Kasımda, 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı kıtadan kıtaya atalım.

Karadeniz’in yeşilinde, Akdeniz’in beyazında ya da Orta Anadolu’nun sarısında toprağı işleyen küçük ellerin sahibi, mevsimlik tarımın çocuk işçileri için İstanbul Maratonu’na kaydolun. Birlikte iyilik peşinde koşarak sağladığımız desteğin her 250 TL’si bir çocuğun, barınma alanı olan çadırda ihtiyaç duyduğu hijyen malzemeleri, onu okula yönlendirecek ve okullu olmasını destekleyecek kırtasiye ürünleri ve gelişimine katkı sağlayacak eğitici materyalleri temin etmek için kullanılsın.”

“Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil diyerek
Hayata Destek Olmak için;

Buraya tıklayarak İstanbul Maratonu’na kayıt olun.
Buraya tıklayarak Adım Adım İyilik Peşinde Koş sayfasına üye olun.

Ayrıntılı bilgi için: adimadim@hayatadestek.org “

Skip to content