1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Hrant Dink Vakfı gönüllüler...

Hrant Dink Vakfı gönüllüler arıyor

Hrant Dink Vakfı tarafından yürütülen sözlü tarih çalışmaları için mülakat yapacak gönüllüler aranıyor. Çalışma grubuna dahil olmak için son başvuru tarihi 10 Ocak 2017. Başvuru formuna http://hrantdink.org/tr/faaliyetler/projeler/kulturel-miras/407-hrant-dink-vakfi-sozlu-tarih-mulakatlari-yapacak-gonulluler-ariyor linkinden ulaşılabilir. Vakıf tarafından yayınlanan çağrı metnini aşağıda bulabilirsiniz.

“Hrant Dink Vakfı’nın yürüttüğü Sözlü Tarih ve Kültürel Miras projelerinin 2017 döneminde, mülakatlara katılıp görüşmeleri takip edecek gönüllüler aramaktayız.

2011 yılından beri devam eden Sözlü Tarih projesi, Türkiye’de ve diasporada yaşayan Ermenilerin taşıdığı siyasi ve kültürel belleğin izlerini sürmeyi, kültürel varoluşun sürekliliğini ortaya çıkarmayı, Ermeni kimliğine mensup ve kendini Ermeni kökenli olarak tanımlayan kişilerin kendilerini ve ‘öteki’ni nasıl algıladığını bulmayı ve böylelikle, içinde bulundukları ‘gerçekliği’, bir sözlü tarih çalışması kapsamında, siyasi, kültürel ve tarihsel boyutlarıyla yansıtmayı hedeflemektedir.

Önceki yıllarda Diyarbakır, Ankara ve İzmit odaklı yürütülen çalışmalar Adana, Kayseri ve Sivas olarak devam edecektir.

Projeye katılan gönüllüler, farklı odak grup toplantılarına katkı sunacaklar, yıl boyunca Hrant Dink Vakfı’nda sözlü tarih metodolojisive yerel tarihe dair eğitimler alacaklar. Yapılacak rutin toplantılar, saha çalışmaları ve deneyim paylaşımlarıyla kendilerini bu alanda geliştirme imkânı bulacaklar.

Proje grubuna katılım için son başvuru tarihi 10 Ocak 2017’dir. Adana, Sivas veya Kayseri kökenli veya Ermenice biliyor olmak tercih sebebidir.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content