1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir...

IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı

 IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı

26 – 28 Haziran 2014

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi, İstanbul

 Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliğinin Türkiye Bölümü EUROSOLAR Türkiye, Birliğin vizyonu doğrultusunda %100 yenilenebilir enerjilere dönüşümün teknik, ekonomik, siyasi boyutlarının ve sanayide, mimaride, ulaşımda ve eğitimde hayata geçme yollarının tartışılacağı uluslararası bir platform yaratmak için her yıl, IRENEC Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansları’nı düzenlemektedir. Son üç yıldır düzenlediğimiz konferanslar “% 100 Yenilenebilir Enerji Mümkün” ana temsıyla yapılmıştı. IRENEC 2014’ün ana teması ise” % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Tek Çözüm” olarak belirlendi. Almanya, ABD, Danimarka ve Çin önümüzdeki iyi örneklerdir. Almanya enerji tüketimini % 55 oranında azaltmaya çalışırken, bir yandan da 2050 yılına kadar % 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefliyor. ABD Enerji Bakanlığı ve ilgili laboratuarlar tarafından 17 Eylül 2013’te açıklandığı üzere, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, LED aydınlatma ve elektrikli araçlar ile ABD’de temiz enerji devrimi başlatılmıştır. IRENEC 2014 konferansında Almanya’nın %100 yenilenebilir enerji hedefi yönünde yaptığı planları ve edindiği kazanımları öğreneceğiz. Konferansta ayrıca, Dünya Yenilenebilir Enerji Konseyi’nden Preben Maegaard ve eski Avrupa Birliği Komisyonu üyesi Wolfgang Palz’dan rüzgar ve güneş teknolojisinin geçmişini ve yeryüzündeki gelişimini dinleyeceğiz. Türkiye dünyadaki pek çok ülkeden çok daha fazla yenilenebilir enerji potansiyeline sahip. Buna karşın Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin payı oldukça düşük. Artık, başka insanların ve ülkelerin yaptığı hatalardan şikayet etmek yerine çözüm hakkında konuşmanın zamanı geldi. İşte bu nedenle Türkiye’de IRENEC Konferanslarını düzenliyoruz. Türkiye, herhangi bir ücret karşılığında satın alması gerekmediği, sonsuz bir yenilenebilir enerji kaynağına sahip. Yenilenebilir Enerji, tüm dünyada eşitliğin, özgürlüğün, barışın, demokrasinin ve yerel iş olanaklarının reçetesidir. Bu yıl dördüncüsü 26 – 28 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan “IRENEC – Uluslararası % 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı”nda rüzgar, günei, jeotermal ve enerji tasarrufu gibi enerji teknolojileri konusunda ulusal ve uluslararası bilim insanları ve uygulayıcılar bir araya gelecekler. Temiz Enerji teknolojilerinin geldiği son noktanın tartışacağı Konferans hakkında ayrıntılı bilgiye, www.irenec2014 web sayfasından ulaşılabilir. [gview file=”http://www.sivildusun.eu/wp-content/uploads/2014/06/program-TR.pdf”]  

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content