1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. İşçilerin Ekonomik ve Sosyal...

İşçilerin Ekonomik ve Sosyal Haklarının Desteklenmesine ve İyileştirilmesine Yönelik Gelişimin Sağlanması

Çalışmamız, Tekirdağ’da faaliyetlerine başlamış ve yaklaşık 650 işçiyi kapsamına almış olan Asyaport Liman İşletmesi A.Ş’de sendikal faaliyetlerin hızlandırılmasına yönelik girişimlerin desteklenmesi için ele alınmıştır. Bu kapsamda mevcut ve giderek artan işçilerin ekonomik ve sosyal haklarının, işçi-işveren ilişkisi kapsamında ve insan onuruna yakışır çalışma ilişkileri perspektifinde geliştirilmesi için çalışılacaktır. Bu aşamada sendikamızın maddi yetersizliklerinin desteklenmesi üzerine 2 sendika yetkilisinin işçilerle birebir görüşerek bilgilendirme ve alan çalışması yapması için yol, konaklama ve günlük yemek masraflarının karşılanması talep edilmektedir. Böylece, söz konusu iş yerinde, işçi-işveren ilişkisinin yarattığı konum gereği yaşanan hak ihlallerine karşı mücadele edilecek ve toplu iş sözleşmesi yetkisi için gereken çoğunluk elde edilmesi yönündeki çalışmamız hızlanacaktır. Sonuç olarak çalışmamızı takip eden süreçte, çalışma ilişkilerinde yasal düzenlemenin sınırlarının korunduğu ve bu düzenlemenin üzerine çıkan hakların kazanılması ile yaklaşık 2500 işçi ve bu işçilerin ailelerini etkileyen bir ekonomik ve sosyal gelişim amaçlanmaktadır.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content