1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Ka.Der Ankara’dan Genç Kadınlar...

Ka.Der Ankara’dan Genç Kadınlar için Siyaset Okulu

Kadın Adayları Destekleme Derneği (Ka.Der )Ankara, bu yıl da Siyaset Okulu’nu açıyor. Genç kadınlara yönelik, 7-9 Ekim 2016 tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenecek etkinlik için başvurular açıldı. Ka.Der Ankara’nın duyurusu aşağıdadır:

“Tüm çeşitliliğiyle genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağırıyoruz. Kadınları özgün siyaset yapma ve ifade etme biçimleriyle potansiyellerini Türkiye’nin siyasi arenasında görmek istiyoruz!

 
Politik partiler ve seçimler kadar sokağın ve sosyal medyanın da siyasetin ve katılımın mekanı ve aracı olduğu günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden genç kadınlarla Ka-der Siyaset Okulu’nda bir araya gelmeyi planlıyoruz.
 
Siyaset Okulu, geleneksel siyaset yöntemlerinin yanı sıra alternatif siyaset yapma kanallarını ve yöntemlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Siyaset Okulu’nda bu konular teorik aktarım, grup çalışmaları, atölyeler ve deneyim aktarımlarından oluşan bir program dahilinde katılımcılarla birlikte ele alınacak.
 
Atölyelerde siyasette beden dili ve imaj yönetiminden, yeni medya kullanımına, etkili iletişim tekniklerinden ve kamuya hitabete kadar çeşitli konular yer alıyor. Bunun yanı sıra Siyaset Okulu’nda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların yerel ve ulusal düzeyde siyasete katılımının konuşulacağı paneller gerçekleşecek.
 
Siyaset Okulları 2016 yılı boyunca devam etmektedir.
 
Siyaset Okulu’na başvuru yapmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli.
 
 
7 – 8 – 9 Ekim 2016’da Diyarbakır – Son Başvuru Tarihi: 23 Eylül Cuma.
 
Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
 
* Siyaset Okulu Programı ABD Büyükelçiliği ve Açık Toplum Vakfı tarafından desteklenmektedir.
 
* Katılımcıların konaklama ve şehirlerarası yol masrafları program kapsamında karşılanacaktır.
 
* Başvurular değerlendirilirken;
 
* Başvuru formunun tam ve eksiksiz doldurulması,
 
* Katılımcıların coğrafi dağılımı göz önünde bulundurulacaktır;
 
* Üniversite öğrencisi kadınlara ve daha önce benzeri eğitimlere katılmamış kadınlara öncelik verilecektir.”

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content