1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Kadın Dayanışma Vakfı gönüllü...

Kadın Dayanışma Vakfı gönüllü avukat ağını oluşturuyor

Kadın Dayanışma Vakfı, kadına yönelik şiddetle mücadele mekanizmalarının güçlendirilmesi amacıyla çalışacak gönüllü avukatları bir araya toplamak üzere 16-17 ve 23-24 Aralık 2016 tarihlerinde atölye çalışmaları düzenliyor. Çalışma sonucunda şiddete maruz kalan kadınların hukuki yollara başvurmada ücretsiz destek alması amacıyla Ankara’da gönüllü avukat ağı kurulması planlanıyor. Atölye çalışmasına katılacak avukatların 1 Aralık 2016 tarihine kadar başvurularını yapması gerekiyor.

Vakfın duyurusu aşağıdadır:“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

 

“1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteği ile yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi”  ile “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

Şiddete maruz bırakılan daha çok sayıda kadının, Kadın Danışma Merkezi’mizde ulaşılabilir ve ücretsiz hukuki destek alabilmesi için kadına yönelik şiddet alanında çalışan ve/veya çalışmaya gönüllü kadın avukatlara yönelik planlanan atölye şu başlıklardan oluşmaktadır:

 • Toplumsal Cinsiyet,
 • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele,
 • Görüşme Teknikleri
 • Ruhsal Travma
 • Şiddet ve Travma ile çalışırken İkincil Travmatizasyondan Korunma Çalışması,
 • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası ve Ulusal Yasal Düzenlemeler ve Destek Mekanizmaları,
 • Gönüllü Avukatların Hizmet Sunum Modeli

Not: Katılımcı avukatların, atölye sonrasındaki süreçte Ankara’da bulunan Kadın Danışma Merkezi’mizde gönüllü hukuki destek çalışmalarında yer almaları beklenmektedir.

16-17 ve 23-24 Aralık’ta yapılması planlanan ve 4 gün sürecek atölye çalışmasına başvurmak isteyen avukatların kadindv@yahoo.com.tr adresine 10 Aralık 2016’ya kadar e-posta ile katılımını iletmeleri gerekmektedir. Atölye çalışmasının bütünlüğü açısından, belirtilen 4 günün tamamına zorunlu katılma şartı vardır.”

Kadın Dayanışma Vakfı
Foundation for Women’s Solidarity
Mithatpaşa Cad. 10/11
06410 Sıhhiye/ANKARA
0 312 432 07 82
0 312 430 40 05

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content