1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Kadın hakları alanında çalışıyorsanız,...

Kadın hakları alanında çalışıyorsanız, bu çağrı sizin için!

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ve Institut Français, sivil toplum örgütlerini desteklemek amacıyla ilk kez proje çağrısına çıktı. Türkiye’de kadın-erkek eşitliği ve kadına karşı şiddetle mücadele eden örgütlerin başvurabileceği çağrı için son tarih 30 Nisan 2021. 

Fransa bu yıl, Pekin Konferansından 25 yıl sonra, BM Kadın ve sivil toplum birimi ile ortaklaşa düzenlenecek Eşitlik Jenerasyon Forumuna Meksika ile birlikte başkanlık edecek. Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ve Institut Français tarafından ilan edilen kadın akları proje çağrısı, Eşitlik Jenerasyon Forumu tarafından ele alınacak üç konuda yapılıyor :

  • Kadına karşı şiddetle mücadele
  • Adalet, ekonomik haklar ve kadınların eğitime erişimi
  • Öz bakım ürünlerine erişim dahil olmak üzere, cinsel sağlık ve üreme sağlığı ile ilgili hakların korunması ve tanıtılması

Seçilecek projelerin, bu hedeflere ulaşmak için somut eylemler içermesi, halkın bilinçlendirilmesine, savunuculuğa, sivil toplum örgütlerinin teknik kapasitelerinin güçlendirilmesine veya cinsiyet eşitliğine yönelik stratejiler içermesi bekleniyor.

Çağrı ile teklif edilen toplam destek miktarı 30 bin Euro. Jüri kararıyla belirlenecek üç ila altı proje, 10 bin Euro’ya kadar destek alabilecek.

Çağrıya son başvuru tarihi 30 Nisan 2021.

Başvuruların Ingilizce olarak siviltoplum@ifturquie.org e-posta adresine konu satırına FEMME_(kurumunuzun adı) yazarak iletilmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Proje önerisi formu için tıklayın.

Skip to content