1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Kardeş Masallar Sergisi Hatay’da...

Kardeş Masallar Sergisi Hatay’da açıldı

Hayata Destek Derneği tarafından Hatay – Narlıca Hayata Destek Evi’nde gerçekleştirilen Kardeş Masallar atölyesinde Suriyeli ve Türkiyeli çocuklar kendi masallarını birbirlerine anlattılar, masalların resimlerini çizdiler. Her çocuk diğerinin masalının içine girdi sonunda otuz kuş olup uzun bir yola çıktılar. Masallar çocukların biribirine tuttuğu ayna, birlikte yaşayıp birlikte öğrenmenin bir yolu oldu. Atölye, Servet Dilber tarafından fotoğraflandı ve 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü‘nde sergi olarak HATMEK Konferans Salonunda açıldı. Sergi bir hafta boyunca açık kalacak. 2012’den beri bölgedeki kamp dışında yaşayan Suriyeliler için çalışmalar yürüten Hayata Destek Derneği, Hatay – Narlıca’daki Hayata Destek Evi’nde yürüttüğü psiko-sosyal destek çalışmalarıyla, hem Suriyeli hem de Türkiyeli mahalle sakinlerini düzenli çalışmalarla ve çeşitli atölyelerle bir araya getiriyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliği ile yürütülen proje, Mayıs 2014’ten beri faaliyetlerini sürdürüyor. Kardeş Masallar  

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content