1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. Kırsal ve Yerel Kalkınma...

Kırsal ve Yerel Kalkınma Sertifika Programı’na başvurular devam ediyor

Kırsal kalkınma alanında kendini geliştirmek ve yeni bir vizyon kazanmak isteyenler için 10-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında Hüsnü M. Özyeğin Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi tarafından Kırsal ve Yerel Kalkınma Sertifika Programı düzenlenecektir. Programda,

 • Kırsal Kalkınmaya Güncel ve Küresel Bakış,
 • Türkiye Kırının Yapısal Dönüşümü ve Kalkınma Alternatifleri,
 • Ekoloji, Toplumsal Cinsiyet ve Sürdürülebilirlik Ekseninde Kalkınma Yaklaşımları,
 • Proje Geliştirme, Uygulama ve Etki Değerlendirme Yöntemleri,
 • Çatışma Çözümü ve İletişim Teknikleri,
 • Yerel Kalkınmada Stratejik Planlama,
 • Sosyal Girişimcilikte Dünya ve Türkiye Örnekleri başlıkları irdelenecek;

Türkiye’de Kırsal Kalkınma Deneyimleri, Kırsalda Örgütlenme Yaklaşımları, Yerel Yönetimlerde Stratejik Planlama konularında kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılacağı paneller yer alacaktır. Program sonunda katılımcılar Özyeğin Üniversitesi Kırsal ve Yerel Kalkınma Sertifikası‘nı almaya hak kazanacaklardır. Detaylı programa ulaşmak için Kırsal ve Yerel Kalkınma Sertifika Programı Ücret: 1.000 TL* (eğitim, konaklama** ve yemek giderleri dahil) *Öğrenci ve köy temelli örgütlerden katılanlar Özyeğin Vakfı’nın % 20 bursundan faydalanacaklardır. Burs, 10 kişi ile sınırlıdır. **Katılımcılar program boyunca Özyeğin Üniversitesi yerleşkesinde bulunan öğrenci yurtlarında konaklayacaklardır. Program süresinde Üniversite’nin yönetmelikleri çerçevesinde tüm sosyal ve spor tesislerinden yararlanabilecektir. Katılımcıların şahsi bakım malzemelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Son başvuru tarihi:17 Temmuz 2015 Cuma Program 40 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Son başvuru tarihine dek başvuru sayısı 30’u geçmezse, Özyeğin Üniversitesi kurs ücretlerini eksiksiz iade ederek programı iptal etme hakkına sahiptir. Başvuru sayısının belirtilen kontenjan sayısını aşması durumunda Ağustos ayında ikinci bir program açılacaktır. Tarih: 10-15 Ağustos 2015 Süre: 6 gün Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content